jak wybrać pierścionek zaręczynowy - egomen

Jesteś w pełni przekonany, że to ta jedyna i chcesz, by została Twoją żoną? Prawdopodobnie już zacząłeś się rozglądać za pierścionkiem zaręczynowym. Jego zakup może być równie ekscytujący, jak samo wręczenie. Stworzyliśmy listę istotnych kwestii, na które warto zwracać uwagę przy zakupie pierścionka zaręczynowego. W końcu jest to pierścionek na całe życie i nie powinien być byle jaki…

Wybierz styl pierścionka pasujący do charakteru partnerki

Wiemy, jak bardzo zależy Ci żeby pierścionek przypadł jej do gustu. Czasami mężczyźni wydają ogromne kwoty na pierścionki z dużymi brylantami, a jak się okazuje nie są one marzeniem wszystkich kobiet. Wielkość kamienia na pierścionku ma znaczenie, ale w pierwszej kolejności liczy się jego design. W końcu otrzymany od Ciebie pierścionek będzie zdobił jej dłoń do końca życia, dlatego dobrze by po prostu do niej pasował. Obecnie na rynku biżuteryjnym znajdziesz różnorodne modele. Od wzorów klasycznych, przez retro i awangardowe. Jeżeli dobrze znasz styl i charakter partnerki z pewnością dobierzesz pierścionek idealnie do nich pasujący. Musisz tylko je uwzględnić podczas poszukiwań! Jeżeli Twoja ukochana nosi aktualnie biżuterię to dokładnie się jej przyjrzyj. Otacza się drobiazgami, które faktycznie się jej podobają. Jej kolczyki, bransoletki, czy posiadane już pierścionki mogą być dla Ciebie bezcenną wskazówką. Możesz też zdać się na spryt i od czasu do czasu pokazywać jej w galeriach wystawy z pierścionkami. Uważnie obserwuj, przy których wyraża swój podziw.

Określ konkretny budżet

W sklepach jubilerskich znajdziesz tanie pierścionki, jak i drogie. Musisz przygotować się wcześniej na wydatek. Dlatego dobrze jest z góry założyć, ile tak naprawdę chcesz wydać na zaręczyny. Na cenę pierścionka składa się zawsze kilka czynników. Przede wszystkim określa ją marka producenta, im bardziej znana tym więcej zapłacisz. Poza tym liczy się też wielkość i rodzaj kamienia oraz wybór konkretnej próby złota bądź srebra. Pamiętaj, że sam pierścionek to dopiero początek. Zaręczyny są wyjątkową okazją, na którą również należy przygotować się finansowo. Bukiet kwiatów, wspólny wyjazd na wakacje lub wystawna kolacja to koszty dodatkowe.

Wybierz dobry rozmiar

Poza wyborem pierścionka wyzwaniem będzie również poznanie rozmiaru palca ukochanej. Bardzo rzadko zdarza się, że mężczyźni posiadają taką wiedzę. Co więcej, może jej nie mieć również Twoja partnerka! Najprostsza metoda to zorientowanie się, jakiego rozmiaru są już noszone przez nią pierścionki i wybranie się z jednym z nich do jubilera. Dużo gorzej, gdy Twoja partnerka po prostu nie nosi ich, bo czeka na ten jeden jedyny. Warto poprosić o pomoc przyjaciółki wybranki Twojego serca, które mogą pomóc oszacować rozmiar. Jeżeli to sprytne dziewczyny to zabiorą ją pod wymyślnym pretekstem do jubilera i tam przetestują kilka pierścionków – takie wsparcie będzie dla Ciebie bezcenne. Jeżeli nie będziesz do końca pewny poprawnego wyboru konkretnego rozmiaru to sprawdź, czy jubiler może dla Ciebie wykonać jego ewentualną korektę po zaręczynach. To bardzo istotne, nawet gdy wydaje Ci się że masz racje.

Wybór złota i kamienia

Tak jak już wspominaliśmy na rynku jubilerskim znajdują się tysiące pierścionków. Każdy z nich jest wykonywany z innego rodzaju i próby złota oraz zdobiony rozmaitymi kamieniami. Ich wybór powinien być uzależniony od stylu, który zakładasz, że wpadnie jej w oko i będzie do niej pasował. DO wyboru masz białe złoto, żółte złoto i różowe złoto. Im wyższą próbę złota wybierzesz tym więcej zapłacisz za pierścionek. Najbardziej pożądanym kamieniem w pierścionkach zaręczynowych, według jubilerów jest diament. Jednak nie zawsze będzie to jej marzenie. Dlatego sprawdź też inne możliwości. Unikaj cyrkoni, które wyglądają dość tandetnie na pierścionkach zaręczynowych i uchodzą za kamienie półszlachetne. Przekonaj się, jak wyglądają pierścionki z kamieniami takimi jak szmaragd, szafir, rubin, czy tanzanit. Być może wśród nich znajduje się ten wyjątkowy stworzony idealnie dla niej.

Powodzenia! Życzymy Ci żeby powiedziała magiczne TAK.