Mężczyźni, którzy planują zadać to ważne pytanie, przeważnie zamawiają stolik w eleganckiej restauracji albo proponują ukochanej romantyczny weekend za miastem. Jeśli wcześniej nie było rozmów na temat małżeństwa, mogą liczyć na element zaskoczenia. Jednak kiedy para ma już za sobą takie pogawędki, jest bardzo prawdopodobne, że dziewczyna zorientuje się co w trawie piszczy. Tym bardziej, gdy takie atrakcje, to u was już pewna rzadkość…

Bycie nieco sztampowym i postawienie na klasyczne oświadczyny, nie ma w sobie nic złego. Wręcz przeciwnie. Stres, który towarzyszy wówczas niektórym panom jest tak silny, że wolą oni nie martwić się dodatkowymi kwestiami. Jednak ci, którzy chcieliby, aby ta chwila była wyjątkowa pod każdym względem, nie mogą iść utartymi ścieżkami. Co powinni zrobić, by pomysł na oświadczyny okazał się strzałem w dziesiątkę?

Zaręczyny nawiązujące do waszego wspólnego hobby

Masz wspólne hobby ze swoją dziewczyną? Możesz, a nawet powinieneś to wykorzystać. Nie dość, że będzie pomysłowo i oryginalnie, to jeszcze praktycznie. Takie oświadczyny nie wymagają dużych nakładów finansowych, a wybrance na pewno się spodobają.

Jeśli łączy was fitness i chodzicie razem na siłownię, możesz zaproponować drugiej połówce wspólny trening i w odpowiednim momencie przystąpić do rzeczy. Najlepiej gdybyś zaaranżował wszystko tak, byście wspólnie wykonywali jakieś ćwiczenia. Dużo asan wymagających obecności dwóch osób jest na przykład w jodze. A ta jak wiadomo stanowi świetnie uzupełnienie treningu, końcowe rozciąganie. Wyjątkowe zaręczyny można zorganizować także na lodowisku. Zimowa aura, po wszystkim gorące kakao i niespodzianka w zanadrzu. Zaręczyny połączone ze sportową pasją mogą być naprawdę pomysłowe.

Oświadczyny miłośników kulinarów

Kiedy natomiast łączy was miłość do gotowania i jedzenia, sprawa wydaje się jeszcze prostsza. Wystarczy, że tym razem to ty ugotujesz pyszny obiad lub kolację. Narzeczoną możesz wtedy zaskoczyć sprytnie schowanym na talerzu pierścionkiem. Pamiętaj tylko, by zminimalizować ryzyko jego połknięcia. W takiej sytuacji niespodzianka może skończyć się w szpitalu. Inną opcją jest zapisanie was na kurs kulinarny, w trakcie którego razem z prowadzącym zorganizujesz kulminacyjny moment.

Fani kina również mogą liczyć na niesztampowe oświadczyny

Wiele par uwielbia razem oglądać filmy. Jeśli i wy kochacie chodzić do kina, wybierz ofertę kameralnego miejsca w którym łatwiej o zorganizowanie publicznych oświadczyn. Na przykład takich, które zostaną wyświetlone na ekranie. Kiedy nie chcesz załatwiać sprawy w ten sposób, bo wolisz, by oświadczyny odbyły się w prywatnej atmosferze, postaw na odtworzenie scenki z ukochanego filmu.

Mole książkowe – dla was też mamy pomysł!


Książki, to kolejna wspólna pasja wielu osób. Wykorzystując i inspirując się nimi w trakcie oświadczyn, możesz

zacytować dziewczynie fragment waszej ulubionej powieści. Tak naprawdę pomysłów wykorzystujących wspólne zainteresowania jest mnóstwo. Wystarczy ruszyć głową!

Sentymentalne zaręczyny w „waszym” miejscu

Praktycznie każda para ma takie miejsca, które są jej bardzo bliskie. Chodzi o kawiarnię, w której wypiliście pierwszą wspólną kawę, park w którym po raz pierwszy się pocałowaliście czy miejscowość, w której spędziliście pierwszy wyjazd we dwoje. Oryginalne oświadczyny można zorganizować tak, by odtworzyć tamte chwile. Nie ma chyba dziewczyny, które nie doceniłaby takiego gestu. Tym bardziej, jeśli tamten spacer po parku odbył się wiele lat temu. Świadomość, że mężczyzna pamięta dokładnie ławkę na której siedział wówczas z tamtą nieznajomą czy porę dnia – jest dla kobiety bardzo ważna!

Nietuzinkowe oświadczyny można zorganizować także przy pięknych, zapierających dech w piersiach widokach, niekoniecznie związanych z jakimiś wspomnieniami. Przy czym nie trzeba od razu wspinać się po górach. Wystarczy zaplanować ten moment na jakimś widokowym tarasie lub na dachu wysokiego budynku i zaprosić na niego ukochaną pod pretekstem oglądania gwiazd.

Zaręczyny w trakcie ważnego dla was dnia lub wydarzenia

Jeśli marzą ci oświadczyny przy gromkich brawach – zorganizuj je podczas specjalnego wydarzenia. Może być nim koncert ulubionego zespołu czy mecz piłkarski. Tego rodzaju zaręczyny zawsze są bardzo oryginalne. Musisz jednak być pewien tego, że twoja ukochana podzieli twój entuzjazm. Nie każdy lubi być wystawiony na świecznik, niektórzy są mocno wstydliwi albo po prostu nie lubią, gdy cała uwaga skupiona jest właśnie na nich.

Dobrym pomysłem mogą okazać się też oświadczyny zorganizowane w trakcie realizacji szalonego pomysłu. Może się zdarzyć, że zaplanujecie lot balonem albo skok ze spadochronem. Zrób wówczas wszystko, by w trakcie znaleźć chwilę na to ważne pytanie. Nie dość, że samo przeżycie będzie pewnie bardzo ekscytujące, to dodatkowo sprawisz jeszcze, że stanie się jednym z ważniejszych momentów w życiu.

Zaszalej i postaw na billboard, stwórz napis w śniegu albo pytanie ułożone z pąków kwiatów

Z pewnością każdy z nas kojarzy sceny z różnych filmów, w których do oświadczyn wykorzystywano samoloty. By być równie pomysłowym, można po prostu wynająć odpowiedniej wielkości billboard. Plakat z prośbą o rękę i „spontaniczna” przejażdżka w pobliżu, z pewnością będzie sporym zaskoczeniem dla ukochanej.

Brak funduszy? Nic nie szkodzi. Równie efektowne, urocze i bardzo romantyczne jest wydeptanie pytania w śniegu. Wystarczy zakraść się wieczorem pod dom dziewczyny i tuż pod jej oknami stworzyć odpowiedni napis. Latem, ten sam pomysł można zorganizować na przykład za pomocą pąków kwiatów lub ułożonych w napis świeczek.

Jak widać, oryginalnych, czasami trochę szalonych, czasami praktycznie nic nie kosztujących pomysłów na oświadczyny jest dość sporo. By ta chwila była warta zapamiętania, warto się jednak postarać. Poza tym, im ciekawsze oświadczyny, tym większa szansa na odpowiedź brzmiącą „tak”! Każda kobieta, którą chcemy pojąć za żonę, jest tego warta…