romans w pracy

Czas pracy to przeważnie 8 godzin dziennie, ale zdarza się że spędzamy w niej znacznie więcej czasu. Im dłużej pozostajemy w biurze wśród naszego zespołu tym większe zawiązujemy z nim więzi. Zwłaszcza, gdy atmosfera w teamie firmy jest naprawdę dobra. Zdarza się, że zwykłe koleżeńskie relacje zaczynają się przekształcać w coś więcej. Co wtedy? Czy zdrady i romanse w miejscu pracy to dobry pomysł? Przeanalizujmy!

Nie musisz daleko szukać

Spędzając większą część tygodnia w biurze szczególnie single zaczynają je traktować nie tylko jak miejsce, w którym zarabiają pieniądze. Spotkania z ludźmi w podobnym wieku, ale też młodszymi lub starszymi są okazją do poznania drugiej połówki. Zwłaszcza, gdy ktoś bardzo wpadnie nam w oko, wtedy nawet obrączka może nie być przeszkodą. Wspólne przerwy na kawę, burze mózgów, czy wyjazdy integracyjne to prawdziwe kąski dla wszystkich otwartych na nowe relacje. Czy warto z nich skorzystać? Jeżeli druga strona również wykazuje Tobą zainteresowanie to zawsze możesz zaryzykować. W końcu życie jest jedno, ale… najlepiej zrób przed tym chłodną kalkulacje. Tak wiemy, że może być Ci ciężko. Warto jednak ją przeprowadzić, by później nie żałować. Jeśli jesteś wolny i ona również nic nie powinno stanąć na przeszkodzie waszego romansu. Gorzej, gdy Ty lub ona kogoś macie. Wtedy decyzje o głębszych relacjach będą oznaczały konsekwencje dla osób trzecich. Kolejny scenariusz do przemyślenia to ten, który zakłada rozpatrzenie sytuacji kiedy po prostu ta relacja nie wypali…

Podobne zainteresowania – czy aby na pewno?

Na początku wszystko może okazać się piękne i proste, jednak nie zawsze należy ufać pozorom. Wydawałoby się, że w jednym biurze pracującym nad konkretną tematyką znajdują się osoby o bardzo podobnych zainteresowaniach. Nic bardziej mylnego! Pierwsze rozmowy nawiązujące do zawodowych obowiązków, czy wykształcenia nie dadzą Tobie poglądu na całokształt. Dlatego ważne jest by dobrze poznać interesującą Cię osobę zanim wejdziesz w romans na poważnie. Niejeden mężczyzna został zaskoczony odmiennym charakterem partnerki poza biurkiem. Pamiętaj o tym!

Podniecające okoliczności

Ciekawą kwestią w biurowych romansach jest też hierarchia zależności pomiędzy pracownikami. Jesteś jej przełożonym? A może to ona jest Twoją szefową? Zawsze możecie jeszcze mieć wspólnego wroga, który jak wiadomo łączy najbardziej. Wspólne nadgodziny i wyludnione biuro są okazją do spełnienia niejednego marzenia erotycznego. To często czynniki, które dodają pikanterii pracowniczym romansom. Wchodzisz w to? Uważaj! Jeżeli łączy wasz relacja pracownik- szefowa lub pracownica- szef może później być niemiło i krępująco. Kiedy łączysz karierę z uczuciami dość mocno ryzykujesz. Ale czasem okazuje się, że warto… Dlatego zastanów się nad konsekwencją Twoich pragnień zanim zaczniesz ich żałować. Miej też na uwadze, że zawsze są dwa rozwiązania. Może się wam udać i czeka Cię happy end!

Konieczność współdziałania

Współpraca w zespole, gdzie dwójka ludzi ze sobą romansuje z czasem może być coraz trudniejsza. Wbrew pozorom uczucia trudno ukryć. Z czasem robi się coraz goręcej, a taki temat perfekcyjnie nadaje się na biurową plotkę. Dlatego uważaj na to, by pozostać dyskretnym lub po prostu idź na całość. Wszystko zależy od tego na co obydwoje jesteście gotowi. Jeżeli chcecie by związek wyszedł na jaw nie krępujcie się. Gorzej, jeśli chcecie go ukryć wtedy nie zalecamy seksu na biurku szefa ?

Smutny koniec? To zależy

Wchodząc w biurowy romans będący przelotną miłostką, a nie stałym uczuciem musisz być świadomy jeszcze jednej rzeczy. To, że Twoje serce może być złamane lub Ty złamiesz jej będzie pewne od samego początku. Skoro zakładasz jedynie chwilową przygodę to przygotuj się na jej konsekwencje. Mogą być opłakane, ale to zależy… Od czego? Przede wszystkim od tego co obydwoje czujecie i powodów, które stoją za romansem. Jeśli obie strony traktują go jako przygodę nic złego się nie dzieje, choć może być trochę krępująco po jej zakończeniu. Gorzej, gdy któraś ze stron naprawdę się zakocha. Wtedy często ktoś musi odejść z pracy lub zostaje z niej zwolniony. Nieprzyjemne sytuacje mogą zdarzać się nagminnie, a Twój spokój zakłócony. Dlatego… zanim wpadniesz w ekscytujący romans biurowy wycofaj się na chwilę i spróbuj ochłonąć. Zrób kalkulacje, czy on rzeczywiście się opłaca i czy potrzebujesz adrenaliny z nim związanej.

A Ty co sądzisz o pracowniczych romansach? Daj nam znać w komentarzu!