Praca zajmuje nam najczęściej 1/3 doby. Nawiązujemy w niej różne relacje niektóre mniej, a niektóre bardziej sympatyczne. Poznajemy nowych ludzi i czasem…. Po prostu się zakochujemy lub wpadamy w sidła zauroczenia. Co zrobić w sytuacji, gdy pewna kobieta wpada Ci w oko? Nasza redakcja stworzyła listę sprawdzonych trików, które pozwolą Ci dotrzeć do serca koleżanki z pracy. Sprawdź sam, które z nich zadziałają.

Po pierwsze poznaj ją

Pamiętasz szkolne zauroczenia? Platoniczne miłostki z przeszłości, które nigdy nie ujrzały światła dziennego? Nie marnuj okazji, którą jest wspólna praca! Poznaj kobietę, która wpadła Ci w oko. Na początku dowiedz się jak ma na imię i jak się nazywa oraz w jakim dziale dokładnie pracuje. To podstawowe informacje, które musisz zgromadzić zanim dojdzie do spotkana face to face. Imię i nazwisko pozwoli Ci znaleźć ją w mediach społecznościowych, które dzisiaj są bezcenną skarbnicą wiedzy. To z nich dowiesz się co lubi, jak spędza wolny czas i najważniejszego czy jest wolna. Podstawowy research zakończ wywołaniem sytuacji, która sprowokuje wasz pierwszy kontakt. W ten sposób poznacie się naprawdę. Wystarczy, że wykorzystasz np. moment w kolejce do bufetu czy automatu z kawą. Zwykłe cześć jestem (tu wstaw swoje imię 😊 ) może otworzyć drzwi do pięknej znajomości. Jeżeli uda Ci się nawiązać z nią rozmowę staraj się jej słuchać i nie zagaduj na śmierć. Słowotok może zostać negatywnie odebrany i wyjdziesz na nachalnego. Postaraj się ,,przypadkowo’’ spotkać ją i nawiązać rozmowę jeszcze kilka razy, aby w końcu zostać jej znajomym z zamiarem skradnięcia serca.

Po drugie bądź uprzejmy i pomocny

Daj jej się zauważyć i bądź nieocenioną pomocą. Otwórz przed nią kilka razy drzwi, a gdy zauważysz że ma z czymś problem postaraj się pomóc. Takie gesty z pewnością zostaną zauważone, a co ważniejsze docenione. Natomiast Ty będziesz mógł się wykazać np. przenosząc kartony, robiąc dodatkową kawę czy naprawiając drukarkę. W ten sposób pozytywnie zapadniesz w jej pamięć.

Po trzecie wykorzystaj pocztę firmową

Jeżeli w umiejętny i wyważony sposób od czasu do czasu wyślesz jej miłego maila zyskasz dodatkowe plusy. Życzenia miłego dnia czy miły komplement potrafią poprawić dzień. Wysłanie maila to nierzadko sekunda, nic Cię nie kosztuje ( chyba, że Twoja poczta jest inwigilowana przez szefa, a Ty wypisujesz do koleżanki naprawdę dwuznaczne treści wtedy mogą zacząć się kłopoty 😊).

Po czwarte przynieś jej kwiatka

Kwiaty mają magiczną moc, szczególnie gdy Twoje serce skradła naprawdę sympatyczna dama. Kobiety je uwielbiają, a w szczególny zachwyt wprowadzają je kwiaty bez okazji. Spróbować podrzuć różyczkę nie zaszkodzi 😊 Pamiętaj tylko, aby nie miała żółtego koloru, ponieważ podobno symbolizuje on złe zamiary… 😊

Po piąte wpisz się w jej kalendarz i spotkaj poza firmą

Prawdziwa zabawa zaczyna się dopiero wtedy, gdy na jej biurku pozostawiasz karteczkę z zapytaniem o możliwość porwania jej na lunch, deser, film czy spacer. Jednak, żeby sobie na to pozwolić przede wszystkim musisz dać się jej poznać i wiedzieć, że jesteś przez nią chociaż lubiany. Bądź uważny i obserwuj jej reakcje na Twoje działania. Jeżeli spotkasz się z zniechęceniem wycofaj się zanim narazisz się na śmieszność lub pozyskasz wroga. Nie ma sensu pchać się tam, gdzie nas nie chcą. Natomiast, jeżeli zauważysz że przypadłeś jej do gustu śmiało zdaj się na swoją kreatywność i w końcu zaproś na spotkanie poza budynkiem firmy to tutaj zaczyna się Wasza historia 😊 Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!