wsparcie drugiej połówki - egomen

Widzisz, że Twoją ukochaną dopadł kryzys nie stój obok bezczynnie. Miłość to nie tylko piękne, kolorowe chwile. Prędzej czy później zdarzą się sytuacje trudne, z którymi powinniście sobie WSPÓLNIE radzić. Najgorsze co można zrobić w związku to zostawić drugą osobę w potrzebie. Wsparcie, okazywanie zrozumienia i obecność jest w takich momentach ważniejsza niż wtedy, gdy po prostu jest łatwo i dobrze. Czy potrafisz zachować się jak prawdziwy, silny mężczyzna kiedy rzeczywiście jesteś najbardziej potrzebny? Przekonaj się czytając nasz dzisiejszy artykuł.

Czym jest Twoje wsparcie dla kobiety?

Na początku warto wyjaśnić, co Panie najczęściej rozumieją przez pojęcie wsparcia. To wcale nie oznacza, że będzie tylko obok wysłuchiwał szlochów i przynosił kolejne paczki chusteczek lub kubełki ulubionych lodów. Wsparcie to rozmowa, nierzadko bardzo rzeczowa bez włączania zbytecznych emocji. Mężczyźni powinni pamiętać, że kobiety są bardzo emocjonalnymi istotami i nierzadko porywające je emocje przyćmiewają racjonalny sposób myślenia. Jednym słowem Twoje zadanie to sprowadzać ją na ziemię, gdy emocjonalna natura bierze nad nią górę. Zbijając racjonalnymi argumentami te, które są często irracjonalne pomożesz jej otrząsnąć się z emocji. W żadnym przypadku nie obrażaj jej i nie wyzywaj, swoją dawkę stresu właśnie przeżywa i nie musisz jej dokładać kolejnego emocjonalnego pocisku. Rozmawiaj spokojnie to sprawi, że staniesz się jej ostoją. Sprawdzisz się w ten sposób podczas pierwszej takiej sytuacji, a prawdopodobnie ukochana przezywając kolejny kryzys sama przyjdzie do Ciebie po poradę.

Wsparcie dla kobiety to również gesty i działania w ciągu dnia codziennego. Jeżeli widzisz, że codziennie wraca poirytowana z pracy to nie czekaj z posprzątaniem mieszkania na nią. Zrób to sam nie oczekując niczego w zamian. Z pewnością czysta kuchnia, sypialnia, czy łazienka poprawią jej nastrój. Za to góra niepozmywanych naczyń i niewyniesione śmieci tylko doleją oliwy do ognia. Lepiej odciążać osobę, która potrzebuje w danym momencie życia wsparcia niż dokładać jej obowiązków. Poza tym możesz nie doceniać siły przytulenia, które w chwilach kryzysu ma naprawdę magiczną moc. Naukowo udowodniono, że pary jakie często się przytulają są ze sobą dużo bardziej zżyte. Kiedy Ty jako ukochany mężczyzna przytulasz do siebie zakochaną w Tobie kobietę, która popadła w zmartwienie w jej organizmie wytwarzają się endorfiny. Są one znane jako hormony szczęścia, jakie znacząco poprawiają ludzkie samopoczucie niezależnie od płci. Możesz to sprawdzić w dowolnym momencie bez żadnej konkretnej przyczyny.

Jak nie powinieneś postępować?

Warto w tym wpisie wspomnieć również o męskich zachowaniach, na które po prostu nie ma miejsca podczas kryzysowych sytuacji w życiu kobiet. Wyzwiska, podniesiony głos i każda inna forma agresji psychicznej, jak i fizycznej są zakazane. To niczego nie zmieni i tylko pogorszy złą sytuacje. Ostra krytyka i brak empatii to kolejne zachowania, które mogą Ci się zdarzyć, a nie poprawią nastroju Twojej drugiej połówki. Czasem zdarza się, że w czasie kryzysu kobiety wręcz kuszą nas do podniesionego tonu głosu, którym chcielibyśmy sprowadzić je na ziemie. Niestety tylko stoicki spokój może uratować w takich chwilach wasz związek i radzimy go zachować, mimo że może zostać wystawiony na niemałą próbę. Brak wsparcia przejawiający się nawet w drobnym kupieniu czekolady na poprawę humoru, czy pozostawieniu pysznego śniadania równa się z ignorowaniem kryzysu. Pamiętaj, że udawanie iż nic takiego wcale się nie dzieje to również nie jest dobre rozwiązanie be względu, co powoduje niezbyt dobry nastrój u Twojej kobiety.

Kilka trików, które pomogą Tobie pomóc jej

Skoro już wiesz, czego lepiej nie robić, a co jest wskazane to czas na to, żebyś poznał kilka sprawdzonych metod na okazywanie wsparcia. Pierwsza z nich to po prostu rozmowa i wysłuchanie co kobiecie leży na sercu. Samo wyrzucenie z siebie dręczących myśli to bardzo duża ulga, być może sama rozmowa pomoże znacząco załagodzić sytuacje kryzysową. Drugą metoda nie jest bardziej odkrywcza, bo chodzi w niej o okazywanie bliskości i empatii. Przytulenie, wykonanie domowych obowiązków i nie wymaganie, by z dnia na dzień nastąpił powrót do ,,normalnego’’ nastroju to bycie cierpliwym. To właśnie przez cierpliwość, która w kryzysach bywa jak na wagę złota okażesz największą dawkę swojego wsparcia. Trzecią z sprawdzonych i polecanych metod jest podejmowanie prób odwracania uwagi od dręczącego problemu. Nadchodzi weekend? Świetnie w takim razie wybierzcie się do kina lub zorganizuj samodzielnie kino w domu. Dobre wino i przekąski podczas takiego wspólnego wieczoru w świetle świec z pewnością przyczynią się do poprawy nastroju. A może weekendowy wypad za miasto? Obcowanie z przyrodą przyczynia się do znacznego obniżenia poziomu stresu.