Jak zorganizować przeprowadzkę?

Zmiana mieszkania to zawsze wyzwanie. Zwłaszcza podczas przeprowadzki do nowego domu nierzadko trzeba wykazać się sprytem i umiejętnościami logistycznymi. Jeżeli właśnie przygotowujesz się do zmiany Twojego lokum to trafiłeś na artykuł pisany z myślą o Tobie. Znajdziesz tutaj garść porad, dzięki którym sprawnie zorganizujesz i szybko przeprowadzić przeprowadzkę. Niezależnie od tego po ilu miesiącach lub latach zmieniasz mieszkanie mając pod ręką spis naszych pro tipów z pewnością sobie z tym poradzisz. 

ABC przygotowań do przeprowadzki 
Sekret udanej zmiany lokum polega przede wszystkim na jej odpowiedni zaplanowaniu. Dzięki prawidłowemu przygotowaniu się na wyzwanie, którym jest przeprowadzka masz spore szansę stawić mu łatwo czoła. Zacznij od wygodnych ubrań, które nie będą krępowały Twoich ruchów podczas jazdy windą, czy w czasie wchodzenia po schodach. Przygotuj się, że podczas przeprowadzki wykonasz tego typu czynności nie raz i nie dwa. Drugą rzeczą, którą warto uwzględnić w przygotowaniach, jest w pełni naładowany telefon komórkowy. Najgorsze co może być w trakcie samej przeprowadzki to telefon, na którego nie będziesz reagował lub po prostu go włączysz. Jeżeli nie organizujesz przeprowadzki samodzielnie to kontakt z drugą osobą, może być potrzebny bardziej niż sądzisz. Nie zapomnij również o napojach, wodzie, czy przekąskach. Przeprowadzanie się to spory wysiłek i lepiej mieć coś do picia i jedzenia zawsze pod ręką. 

Przygotowania pełną parą to podstawa 

O przeprowadzce rzadko  kiedy dowiadujemy się nagle. Przeważnie mamy ją już w planach na kilka miesięcy wcześniej. Dobrze jest wykorzystać ten czas na gromadzenie kartonów i toreb, które z pewnością przydadzą się podczas przeprowadzania się do nowego M. Warto sięgnąć np. po mocne worki na śmieci, które  w praktyce okazują się świetnym zakupem. To w nich bez problemu schowasz prawie wszystko, co tylko zechcesz. Niezbędna okaże się również taśma klejąca i oklejka, dzięki którym zabezpieczysz każdy zabierany karton, czy worek. 

Sprawdzoną metodą, która zdecydowanie ułatwia pakowanie różnych przedmiotów są duże worki próżniowe. Chowając w nich nawet najbardziej delikatne rzeczy, jak np. szkło zabezpieczane dodatkowo gazetami masz pewność, że podczas transportu nie wydarzy się nic złego. Warto także przetestować worki na gruz, mimo że wydaje się to dość zabawne to właśnie te worki świetnie, nadają się do transportu dużej ilości ubrań. 

Jak przeprowadzić pakowanie? Podpowiadamy, co robić krok po kroku. 

Jeżeli zależy Ci na dobrym spakowaniu Twoich rzeczy, które dzięki niemu zostaną bezpiecznie przetransportowane z miejsca na miejsce to koniecznie kup taśm kuchenną lub przezroczystą. Każda rzecz powinna być segregowana tematycznie i w ten sposób też pakowana. Na przykład do rzeczy z sypialni nie wciskaj na siłę garnków z kuchni. W ten sposób nie pogubisz się przy ich rozpakowywaniu, co często również jest niełatwe. 

Praktyczną metodą na udaną przeprowadzkę jest pakowanie się tematycznie, najlepiej pomieszczeniami. Warto wtedy zapisywać na kartonach, za pomocą mazaka skąd pochodzi dane pudełko. Segregacja na łazienkę, kuchnie, sypialnie, salon, czy gabinet okaże się ogromnym plusem podczas wypakowywania w nowym mieszkaniu. 
Pamiętaj, że Twoje kartony, czy worki nie mogą być zbyt ciężkie. Nic nie daje ich zapakowanie po brzegi, jeżeli później nie będziesz w stanie ich podnieść. W najgorszych okolicznościach przeładowany karton lub worek może pęknąć podczas przenoszenia… Uwierz, że to jedna z najgorszych sytuacji podczas przeprowadzki, która grozi utratą i uszkodzeniem rzeczy osobistych. 

Zaleca się także rozsądne pakowanie, które polega na tym, że w pierwszej kolejności na dno kartonów bądź worków idą rzeczy, których nie używasz zbyt często. Na wierzchu zostawia się te używane najczęściej. W ten sposób, jeżeli coś nagle okaże się niezbędne podczas przeprowadzki nie będziesz musiał na nowo niczego rozpakowywać w całości. 
Życzymy sprawnych i udanych przeprowadzek.