kiedy z nią zamieszkać

Ten moment jest jednym z decydujących w wielu związkach. Kiedy proponujesz jej wspólne mieszkanie to duży krok w stronę poważniejszych decyzji. Zdarza się również tak, że ona wychodzi z inicjatywą mieszkania razem. Kiedy warto podjąć decyzje o stworzeniu wspólnego ,,domu’’? Pozostawiamy dziś kilka wskazówek, które pomogą Tobie podjąć odpowiednią decyzje.

Staż związku ma znaczenie

Z decyzją o wspólnym mieszkaniu pod jednym dachem bywa różnie. Wśród par znajdują się takie, które stawiają ten krok bardzo szybko i te odsuwające go w możliwie jak najdalsze ,,kiedyś’’. Podpisanie umowy wynajmu mieszkania lub domu, w którym będziecie razem żyć przez określony czas jest wiążące. Nie każdy jest na to gotowy po miesiącu, roku, a nawet dwóch. Warto się nie śpieszyć… Daj sobie i jej czas na dobre poznanie waszych relacji. Dopiero potem proponuj wspólny dom.

Z drugiej strony musisz wiedzieć, że im dłużej ze sobą jesteście tym częściej ty lub ona będziecie zastanawiać się, jak to byłoby żyć razem. Zdaniem naszej redakcji wspólne mieszkanie powinno poprzedzać kolejne ważne etapy związku. Jeżeli jesteś jej pewien i widzisz ją w roli swojej żony to nie czekaj kolejnego roku. Życie jest zbyt krótkie, by ciągle przekładać wspólny dom. Poza tym zawsze są dwa możliwe scenariusze – to się wam uda lub okaże totalną klapą. Jeżeli  podczas wspólnego mieszkania okaże się, że jednak do siebie nie pasujecie to nie zmarnujecie kolejnych lat i szans na szczęśliwe życie u boku kogoś innego.

Stała praca to jeden z ważniejszych warunków

Poza kwestia uczuć i wspólnego docierania się pojawiają się również finanse. W końcu to od nich w dużej mierze zależy możliwość podjęcia zobowiązania wynajmu. Podpisując umowę bierzesz na swoje barki odpowiedzialność za terminowe wpłaty czynszu dla właściciela nieruchomości. Jeśli nie masz teraz pracy lub zarabiasz zdecydowanie za mało, by wynająć mieszkanie nie rzucaj się na głęboką wodę. Stabilna sytuacja obu partnerów pozwala na spokojny najem. W przypadku, gdy macie kłopoty finansowe lepiej odłożyć go w czasie. Staraj się nie dopuszczać do sytuacji, w której to tylko jedno z was będzie ponosiło konsekwencje wynikające z regulacji umowy.

Wasze wspólne perspektywy na przyszłość

Nie bez powodu rozważając staż związku i jego znaczenie dla decyzji o wspólnym mieszkaniu, wspomnieliśmy o kolejnym etapie waszej relacji. Tworzenie wspólnego domu sprawia, że poznajecie się jeszcze lepiej. Budujecie codzienne rytuały, dzielicie się obowiązkami i dbacie o to, by po prostu żyło się wam dobrze.  Budząc się obok niej nad ranem i zasypiając będziesz codziennie widział ją taką jaka jest naprawdę. Podczas wspólnego mieszkania niejedna para odkryła swoją drugą twarz. Niestety nie zawsze jest ona pozytywna. Żyjąc razem z partnerką przekonujesz się nie tylko, jakie skrywa zalety, ale również wady. Często minusy mają wielkie znaczenie dla dalszego rozwoju związku. Jeżeli przewyższają jej lub Twoją granicę wytrzymałości i tolerancji to warto nad nimi pracować. Zdarza się, że taka praca nie przynosi efektów, a wtedy często kończy się to rozstaniem… Prowadzenie gospodarstwa domowego przekona Cię lub zniechęci do następnych kroków. Być może zechcesz się z nią ożenić lub postanowisz się rozstać raz na zawsze. Jeden dach nad głową pokaże wasze wspólne perspektywy na przyszłość. To wielki test, który można zdać śpiewająco jeszcze lepiej się docierając lub po prostu oblać kończąc relacje.