Czterdzieści lat brzmi jak bardzo poważny wiek. Jednak wcale tak nie jest. Pomimo tego, że przy dobrych wiatrach kobieta może zostać babcią, to jednak nadal jest stosunkowo młoda i nie powinna się ograniczać. Tak samo jak z prezentami na jej urodziny czterdzieste urodziny. Trzeba wyjść z tak zwane strefy komfortu i wysilić się, by prezent nie był tandetny i oryginalny. Nie jest też dobre, by na upominku koniecznie była adnotacja, że jubilatka kończy czterdziestkę. Taki prezent wypominający kobiecie wiek z czasem może stracić na atrakcyjności. Ładna kartka okolicznościowa z życzeniami w zupełności wystarczy. Nie należy więc na siłę szukać takiego prezentu, który koniecznie podkreśla wiek jubilatki. Pomysły prezentu na czterdziestkę można z powodzeniem wykorzystać przy obdarowywaniu kobiet w niemal każdym wieku.

Jakich prezentów należy się wystrzegać?

Aby nie trafić w tak zwaną kulą w płot nie warto kupować naczyń. Kobieta w tym wieku w swoim mieszkaniu ma już dość sprzętu kuchennego i raczej wątpliwym jest, by zestaw garnków, patelni, czy zestaw obiadowy ją ucieszył. To samo dotyczy ręczników, czy pościeli. Każda pani domu tekstylia kupuje pod swoje preferencje, więc śmiało można założyć, że ma ich na tyle dużo, że taki prezent w postaci ręcznika z pewnością przez długi czas by nie był używany. O ile w ogóle zostałby wyciągnięty. Jakieś śmieszne słoniki na szczęście, czy inne porcelanowe figurki też nie są najlepszym pomysłem. Zagracają tylko mieszkanie i zbierają kurz. Kosmetyki również nie są najlepszym pomysłem. Każda ma swoje ulubione marki, z których korzysta. Często w domu nawet w ilości większej niż jedna sztuka. Po co więc dawać coś, co i tak jubilatka ma w domu w zapasie? Można też próbować uszczęśliwić kobietę wymarzoną przez nią paleta różów i cieni. Jednak co w sytuacji, gdy nie spełni ona oczekiwań? Pójdzie w odstawkę, a nasze pieniądze będą wyrzucone w błoto. Należy też unikać kart podarunkowych, gdyż są one bezdusznymi prezentami. To tak jakby dać pieniądze i powiedzieć, masz, idź sobie coś kupić. Tylko że w przypadku karty podarunkowej kobieta ograniczona jest do konkretnego sklepu.

Co jest dobrym pomysłem?

Alkohol jest zawsze dobrym pomysłem. Jego się zawsze wypije. Więc im oryginalniejszy gatunek trunku, bardziej fikuśna butelka, czy śmieszna nazwa, tym lepiej. Jeśli jednak kobieta jest abstynentką, można kupić jej coś z elektroniki. Smartwatch, spieniacz do mleka, czy frytkownica, wydaja się być ciekawą opcją, o ile jubilatka nie posiada ich już w domu.
Dobrym posunięciem może być też pójście w prezent kulturalny. Bilety do kina, teatru, czy na koncert ulubionego zespołu, ciekawa książka, czy subskrypcja platformy oferującej ebooki to strzał w dziesiątkę dla miłośnika kultury. Innym przykładem pójścia tym tropem jest kupno kubka czy koszulki z motywem z ulubionego filmu, czy bohaterami z serialu. T-shirt założy się na wakacjach, czy podczas biegania, jeśli na co dzień kobieta ubiera się bardziej elegancko. Taki oryginalny kubek z pewnością wykorzysta w domu lub w pracy.
A gdy kobieta jest fanką pikników, z pewnością ucieszy ją koc piknikowy. Jest on wykonany w taki sposób, że powierzchnia dotykająca podłoża zabezpieczona jest specjalnym materiałem, która zabezpiecza przed wilgocią. Żegnajcie mokre pupy!
Można również jubilatce sprawić wisiorek, czy bransoletkę. Jednak zamiast kupować biżuterię w znanych sieciówka, często lepiej wybrać się do lokalnego jubilera, czy złotnika. Często takie miejsca mają jedyne w swoim rodzaju błyskotki, niedostępne nigdzie indziej. Oczywiście zawsze można sprawdzić, jakie kobieta ma hobby i zrobić prezent z nim związany. Jak na przykład kupić kurs poprawiający umiejętności kulinarne, czy prywatne lekcje z instruktorem narciarstwa. Zawsze trzeba pamiętać, że prezent nie jest dla nas, tylko dla kogoś innego i to nie nas ma cieszyć, a cudowną kobietę, której upominek się wręcza.