Randki, a zwłaszcza te pierwsze to spotkania, które zapadają w pamięć na długie lata. Jeżeli strzeliła Cię strzała amora i znalazłeś tę jedyną nie czekaj, aż na wspólny wieczór zaprosi ją ktoś inny. Udana randka to klucz do związkowego sukcesu. Zaproszenie na nią jest pierwszym i najważniejszym krokiem. Co potem? W dzisiejszym wpisie znajdziesz prawdziwą receptę na to, jak zaplanować i przeżyć idealną randkę. Garść inspiracji, wskazówek i zakazów od naszych redakcyjnych kolegów została przelana na papier. Mamy nadzieję, że pomożemy Ci oczarować Twoją wybrankę!

Miejsce , czyli gdzie warto ją zabrać?

Możesz postawić na tradycyjne rozwiązanie i zaprosić ukochaną na romantyczną kolacje lub spacer. Innym rozwiązaniem, które także się sprawdza jest dokładne dowiedzenie się, co kobieta lubi. Gdzie chętnie spędziłaby z Tobą czas? Co uwielbia jeść i pić? Może ma jakieś swoje ukochane miejsce w mieście? Może Ty znasz magiczną miejscówkę idealną na wspólny piknik. Poznając bliżej interesującą Cię kobietę dowiesz się o niej sporo. Dlatego zanim dojdzie do pierwszej randki postaraj się z nią nawiązać jakikolwiek kontakt. W dobie internetu, mediów społecznościowych i smartphonów nie jest to tak trudne, jak za czasów naszych pradziadków. Krótki wywiad na powyżej wspomniane tematy z pewnością pomoże przygotować spotkanie, które przypadnie do gustu obu stronom. Najważniejszy jest ten pierwszy krok i nawiązanie kontaktu. Reszta przychodzi z czasem.

O czym z nią porozmawiasz?

Jedną z najgorszych sytuacji, jakie zdarzają się podczas randek jest krępująca cisza. Brak tematów do rozmowy, a także monolog tylko jednej z dwojga osób to prawdziwa porażka. Unikaj jak ognia obu tych skrajności. Sztuka prowadzenia i podtrzymywania rozmowy z pewnością przydaje się podczas spotkań damsko męskich. Warto stawiać na autentyczność i być zainteresowanym tym, co opowiada w danej chwili druga osoba. Komunikacja niewerbalna również podczas randek ma znaczenie. Patrzenie prosto w oczy dziewczyny, delikatne pochylenie się w jej stronę, a także przypadkowe dotknięcie jej dłoni to utrzymywanie kontaktu fizycznego. W ten sposób okazujesz zainteresowanie i wzbudzasz zaufanie. Unikaj rozmów o byłych, nie poruszaj też tematów politycznych lub religijnych. Warto na początku wybierać bezpieczne dyskusje np. o hobby, zabawnych przygodach, czworonożnych pupilach czy rodzeństwie.

Pamiętaj o zasadach dobrego wychowania!
Randkowy savoir vivre ma znaczenie większe niż pozornie można sądzić. Kobiety zwracają uwagę na drobne gesty. Przyniesienie czerwonej róży jako podarunek, odsuwanie krzesła w kawiarni, czy otwieranie drzwi przed dziewczyną to punkty do odhaczenia i zdobycia.

Tego nigdy nie rób!

Pozwól, że przestrzeżemy Cię również przed kilkoma randkowymi nietaktami. Istnieje kanon zachowań, których należy koniecznie unikać. Przede wszystkim umawiając się z wybranką zadbaj o swoją punktualność. Spóźnienie się albo nagłe odwołanie spotkania z wyjątkowo błahego powodu to ogromny błąd. W ten sposób bardzo szybko możesz stracić zainteresowanie kobiety. Lepiej planować swój czas z wyprzedzeniem, by nikogo nie wystawiać nagle do wiatru. Nietaktem jest także krytykowanie wyglądu dziewczyny. To prawdziwy strzał w kolano. Jest źle umalowana? Ma za małe spodnie? Fryzura jej nie wyszła, a Ty to doskonale widzisz. Zachowaj wszelkie uwagi dla siebie bądź do kolejnych randek. Na pierwszym spotkaniu warto takie kwestie przemilczeć. Podobnie jest w przypadku krytykowania miejsca, do którego się udaliście. Taka postawa psuje atmosferę i nie wpływa pozytywnie na nową relacje. Kolejnym randkowym faux pass jest poruszanie tematów uznawanych za niewygodne. Przykładem jest m.in. doszukiwanie się przyczyn rozstania z poprzednim mężczyzną, a także rozmowy o zarobkach, rodzinnych problemach, porażkach i chorobach. Lepiej wyjdziesz skupiając się na tematach zabawnych oraz zagadnieniach budzących pozytywne skojarzenia np. takie jak pasje, podróże , niesamowite historie z życia. Nietakt podczas rozmowy to zaglądanie w telefon. Odłóż smartphona i wycisz go na czas randki. W końcu chciałeś go spędzić z wybraną dziewczyną, a nie z kolegami. Porozmawiasz z nimi później! Podczas randki liczy się tylko ona. Ostatnim z błędów, który zdarza się popełniać to picie na pierwszej randce zbyt mocnego alkoholu. Pamiętaj, że pod jego wpływem człowiek przestaje jasno myśleć. Możesz powiedzieć lub zrobić coś czego później pożałujesz. Poza tym kiedy dziewczyna postanowi wypić znacznie mniej będzie czuła się zażenowana widząc Cię pijanego. Nie zakładaj, że przyprowadzi Cię do domu i utuli do snu. Daj się lepiej poznać z lepszej strony i unikaj powyższych błędów, a z pewnością uda Ci się zdobyć serce wybranki.