Ile kosztuje smartwatch?

Moda na męskie gadżety elektroniczne trwa. Z pewnością masz już kilka z nich przy sobie. Jednym z bardzo popularnym w tym momencie są smartwatche. Dostępne na rynku w bardzo zróżnicowanej ofercie kuszą rozmaitymi funkcjami. Czy faktycznie warto je mieć? Postanowiliśmy przyjrzeć się im bliżej. Jeśli planujesz zakup smartwatcha dla siebie to ten artykuł może Ci się przydać.

Czym właściwie jest smartwatch?

Zacznijmy od początku i skupmy się na tym, czym tak naprawdę jest ten modny gadżet. To inteligentny zegarek, którego zadaniem nie jest tylko mierzenie czasu. Urządzenie działa łącząc się z smartphonem. Posiada szereg funkcjonalności, dzięki czemu może zastąpić wiele innych gadżetów. Na jego ekranie zobaczysz upływający czas, ale również powiadomienia o przychodzących wiadomościach sms, e-mailach, powiadomieniach z mediów społecznościowych oraz informacje na temat Twojej aktywności fizycznej i tętna. W zależności od tego na jak wysoki poziom zaawansowania technologicznego smartwatcha się zdecydujesz będzie miał on mniej lub więcej funkcji. Smartwatche, które należą do zaawansowanej technologii posiadają możliwość nawigacji GPS, robienia zdjęć i odtwarzania muzyki. Mogą również zastąpić dla Ciebie Twój dotychczasowy zestaw głośnomówiący podczas rozmów telefonicznych.

Dlaczego warto mieć smartwatcha?

Okazuje się, że powodów które wpływają na decyzje o zakupie tego gadżetu jest kilka. W końcu nie bez przyczyny sięgają po niego tysiące kobiet i mężczyzn na całym świecie. Czy wiesz, o jakich zaletach mowa? Przede wszystkim smartwatcha podziwia się za możliwość bardzo szybkiego łączenia się z różnego typu aplikacjami. Tak jak wspomnieliśmy wyżej to naprawdę  nie jest tylko zegarek!

Jeśli zdecydujesz się na jego zakup sprawdzaj nie tylko cenę i wygląd. Bardzo ważną cechą jest kompatybilność smartwatcha z telefonem. W końcu to dzięki temu połączeniu działa on sprawnie i wykorzystuje w pełni swój potencjał. To wygodne odczytywać smsy i maile z zegarka zamiast komputera, czy smartphona. Dlatego podczas zakupu dopytaj sprzedawcę z jakim smartphonem będzie łączyć się bezproblemowo wybrany smartwatch. Ta informacja uchroni Cię przed niemiłym rozczarowaniem.

Zaletą posiadania smartwatcha, który ma możliwość wykonywania zdjęć z pewnością spodoba się nie tylko influencerom. Mając ten gadżet na ręce możesz szybko uwiecznić każdą piękną chwilę w Twoim życiu. To funkcja, która z pewnością przyda się podczas niejednych wakacji. Gadżet posiadający wbudowaną migawkę aparatu pozwala wykonywać dowolne ujęcia kiedy tylko zechcesz. Nie musisz już ze sobą zabierać nigdzie aparatu cyfrowego, gdy masz zegarek z aparatem na nadgarstwku.

Za funkcje mierzenia tętna, ilości kroków i pokonywanych kilometrów smartwatch pokochali wszyscy dbający o formę. Świetną funkcjonalnością jest wykorzystywanie przypomnień, które będą skłaniały Cię do ruchu. Zegarek przypomni Ci o koniecznej aktywności fizycznej, gdy zbyt długo będziesz w stanie spoczynku. Dzięki pulsometrowi przekonasz się, jak intensywne były Twoje ćwiczenia. Możliwość monitoringu pokonywanych tras i ich śledzenie w skali miesięcznej lub rocznej to kolejny bodziec do regularnego jej podejmowania. Ciekawym rozwiązaniem, które mają wbudowane nawet najprostsze z smartwatchy jest możliwość monitorowania długości i faz snu. W końcu będziesz mógł sprawdzić, jak długo trwa Twoja faza głębokiego snu, gdy najbardziej odpoczywasz.

Ile kosztuje smartwatch?

Cena gadżetu zależy oczywiście od jego poziomu zaawansowania technologicznego i rozpoznawalności marki, która go wyprodukowała. Najprostsze smartwatche mogą kosztować w granicach do 200 złotych. Natomiast te znacznie bardziej zaawansowane dochodzą w cenach nawet do kilku tysięcy. Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od inteligentnego zegarka i jaki budżet chcesz przeznaczyć na jego zakup. Warto go przetestować kupując w pierwszej kolejności jego tańszą wersje. Jeżeli się do niej przekonasz dopiero później sięgnij po coś bardziej zaawansowanego. W ten sposób zaoszczędzisz sporo pieniędzy i dowiesz się, czy ten nowoczesny gadżet jest dla Ciebie.