Jeśli mamy w rodzinie adwokata i zbliżają się akurat jego urodziny lub Boże Narodzenie, warto byśmy podarowali mu coś, co przyda się w jego codziennych obowiązkach. Przy wyborze prezentu musimy jednak zwrócić szczególną uwagę na kwestie estetyczne. Prestiżowy zawód, który wykonuje prawnik wiąże się bowiem z częstą obecnością w konkretnych instytucjach i urzędach. Prezencja jest tu zatem niezwykłe istotna.

Na pewno dobrym pomysłem na prezent dla adwokata będą wszelkie akcesoria galanterii skórzanej. Skóra, to w końcu materiał kojarzący się z klasą i elegancją. Oczywiście pokusić możemy się o portfel, wizytownik lub innego rodzaju drobiazg. Prawdziwą radość sprawimy jednak podstawowym dodatkiem, który powinien mieć przy sobie adwokat – teczką, neseserem czy biwuarem.

Świat męskich toreb – na co się zdecydować?

Tak naprawdę decydując się na męską torbę, do wyboru mamy cały szereg możliwości. Panowie w dzisiejszych czasach bardzo chętnie noszą zarówno skórzane plecaki, jak i torby na ramię czy popularne i lubiane listonoszki. Wszystko zależy oczywiście od ich gustu i charakteru pracy.

Kiedy jednak zastanowić się nad zawodem adwokata, do niego idealnie pasują modele klasyczne, odpowiednio komponujące się z togą lub płaszczem. Dodatek tego rodzaju musi w końcu współgrać z całą resztą elementów konkretnej stylizacji. Skórzana, męska teczka lub neseser czy biwuar męski po prostu nie pasują do adidasów czy dresowych spodni. Idealnie dopełniają natomiast eleganckie lub oficjalne zestawy.

Aktówki męskie, inaczej męskie teczki – co je wyróżnia?

Skórzane męskie teczki bardzo często nazywane są inaczej aktówkami. Jak sama nazwa wskazuje, torby tego rodzaju służą przede wszystkim przenoszeniu dokumentów. A tych jak wiadomo w zawodzie prawnika – nie brakuje.

Akta kolejnych spraw czy pisma doręczane do sądu z łatwością mieszczą się w torbach tego rodzaju. Ich wielkość dostosowywana jest bowiem do formatu co najmniej A4. Prostokątny kształt, rączka i otwieranie od góry sprawiają, że aktówka męska jest bardzo wygodna w użytkowaniu.

Aktówka męska uważana jest zatem za ulubioną torbę adwokatów. Jej stylistyka utrzymana jest w oficjalnym tonie, choć można znaleźć też modele z odrobiną luzu i swobody. Jeśli nasz bliski lubi ubierać się nietypowo, na co dzień nosić szelki lub muszki – dobrym wyborem będzie na przykład teczka w stylu vintage.

Neseser męski – czym się charakteryzuje?

Z kolei neseser, to mała walizka. Jej prostokątny, klasyczny kształt wzbogaca mała rączka służąca za uchwyt. Wnętrze dodatku wykonane jest najczęściej z tworzywa sztucznego i dodatkowo usztywnione. Z tego powodu nesesery lubiane są przez tych, którzy z jakichś powodów muszą chronić ich zawartość. Ważne dokumenty, a nawet laptop nie są w stanie w neseserze się pognieść ani zniszczyć.

Poza tym, należy pamiętać o dość charakterystycznym sposobie otwierania neseseru. Aby wyjąć cokolwiek z jego wnętrza, najpierw trzeba go bowiem położyć płasko. Dla niektórych może być to dość uciążliwe ze względu na konieczność znalezienia biurka, stołu lub poziomej przestrzeni.

Tak czy inaczej, w zawodzie adwokata neseser z pewnością będzie przydatny. Pozwoli bez szwanku przenosić akta prawne i umowy, a także sprzęt w postaci laptopa. Jego oficjalny charakter zdecydowanie pasuje do prawnika.

Zdjęcia: PaoloPeruzzi.it