Uważasz się ubierasz się z gustem, ale Twoim stylizacjom czegoś brakuje? Szukasz przysłowiowej kropki nad i?
Okazać mogą się nią ciekawe dodatki ze skóry. Dzięki nim będziesz w stanie nadać wyrazu praktycznie wszystkim swoim codziennym, jak o odświętnym zestawom. Co więcej, dbając o choćby najdrobniejsze elementy ubioru sprawiasz, że otoczenie odbiera Cię, jako lepiej zorganizowanego i bardziej stylowego.

Wśród dodatków, które stanowią absolutną postawę znajduje się oczywiście pasek do spodni. Najlepiej, gdy jest to zresztą skórzany pasek męski. Niepozorny, aczkolwiek bardzo praktyczny nie służy przecież wyłącznie podtrzymywaniu spodni na miejscu. Dzięki niemu możemy ożywić casualową stylizację lub podkreślić elegancję spodni wizytowych, gdy na przykład wybieramy się biznesowe spotkanie.

Dodatki do stylizacji – na co się zdecydować?

Paski męskie podzielić można oczywiście na te, które pasują do typowo swobodnych stylizacji, jak i te,
które lepiej wyglądają w zestawieniu z eleganckimi spodniami. Jak zatem przedstawia się ta klasyfikacja?

Paski do jeansów, to przeważnie paski parciane. Ich nonszalancka stylistyka podkreśla casualowy styl i sprawia, że całość wygląda bardzo swobodnie. Pasek parciany, to zatem idealna propozycja dla młodych chłopaków, jak i mężczyzn którzy na co dzień wolą luźne, niezobowiązujące stylizacje.

Z kolei skórzane paski męskie najlepiej sprawdzają się w stylizacjach eleganckich lub przynajmniej dość oficjalnych. Nikt nie wyobraża sobie chyba materiałowego paska dobranego do garnituru lub koszuli i marynarki. Klasyka sama w sobie wymaga przecież odpowiednich dodatków! A nic nie współgra z oficjalnym outfitem równie dobrze, co odpowiedniej jakości materiał.

Jednak męski pasek do spodni w tym stylu pasować będzie też do jeansów. Skóra ma bowiem to do siebie, że współgra z różnymi materiałami. Jako uniwersalny, a jednocześnie ceniony na całym świecie materiał wykorzystywana jest przecież na wiele sposobów. Jeśli więc jesteśmy właścicielami skórzanego paska bez obaw zakładać go możemy do pracy, na wyjście ze znajomymi czy nawet spacer.

Akcesoria ze skóry, które każdy mężczyzna powinien posiadać

Paski nie stanowią jednak jedynego skórzanego elementu, który może wzbogacić naszą stylizację. Równie efektownie prezentują się przecież tego typu buty czy teczki na dokumenty noszone do pracy. Co więcej, wśród różnego rodzaju skórzanych akcesoriów znajdziemy cały szereg innych, ciekawych propozycji.

Absolutnym must have każdego mężczyzny jest z pewnością portfel. Moda w tym zakresie błyskawicznie się jednak zmienia. By za nią nadążyć, warto śledzić bieżące trendy. Ponadczasowe skórzane portfele męskie, dziś najlepiej sprzedają się na przykład w wersji slim. Cienki portfel jest ciekawy wizualnie i niezwykle praktyczny. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary bez trudu mieści się przecież w każdej kieszeni. Skórzany portfel slim niektórych jednak odstrasza swoją małą pojemnością. Inni uważają, że to właśnie jego zaleta. Cienkie portfele męskie można przecież połączyć z etui na dokumenty czy wizytownikami.

Etui sprawdza się w przypadku posiadania dużej ilości kart płatniczych i innych tego rozmiaru dokumentów. Dzięki niemu nie musimy upychać ich w portfelu, a możemy swobodnie przenosić w innym gadżecie. Z kolei skórzany wizytownik posłuży nam w celu kolekcjonowania kolejnych wizytówek. Jeśli prowadzimy własny biznes i swoje wizytówki rozdajemy potencjalnym klientom, tym bardziej powinniśmy zastanowić się nad jego kupnem. Eleganckie akcesoria świadczą przecież o naszej klasie, profesjonalizmie i przygotowaniu.

Mężczyzna, który dba o to, by wszystkie jego akcesoria i elementy ubioru były wykonane z najwyższej jakości materiałów – dba o siebie samego. W ten sposób nigdy nie będzie prezentował się niechlujnie. A zadbany i zawsze elegancki sam ze sobą czuje się lepiej. I jest korzystniej odbierany przez otoczenie. Z pewnością warto o tym pamiętać, gdy przychodzą nam do głowy myśli, by nie skupiać się zanadto na szczegółach. To one są bowiem najważniejsze a płeć przeciwna GWARANTUJEMY CI TO na pewno zauważy różnicę i ją doceni!

Ps. Wnioski przećwiczone w naszej redakcji 🙂

Zdjęcia: Sklep z galanterią skórzaną Paolo Peruzzi