Garść powodów, dla których mężczyzna powinien regularnie uprawiać seks

Seks jest bardzo ważną sferą życia każdego dorosłego człowieka – zarówno mężczyzny, jak i kobiety. Stanowi ważny fundament każdego związku, który należy pielęgnować i podtrzymywać. Czasami jest jednorazową przygodą między dwojgiem ludzi – odzwierciedleniem emocji, które w sobie wzbudzają. Zazwyczaj mówiąc o seksie mamy na myśli właśnie przyjemność, pożądanie, cielesność. Zapominamy, że uprawianie seksu ma także korzystny wpływ na nasze zdrowie i dobre samopoczucie, dlatego chcemy Wam o tym przypomnieć – oto kilka powodów, dla których powinniśmy regularnie uprawiać seks.

1. System immunologiczny na medal!

Jednym z argumentów, które zachęcają do regularnego współżycia jest zwiększenie odporności na przeziębienia i wszelkie infekcję. Dzieje się tak za sprawą zwiększonej ilości przeciwciał, które chronią nasz organizm przed niechcianymi chorobami. Jednakże w tym przypadku sprawdza się przysłowie „Co za dużo to niezdrowo”, ponieważ większa ilość stosunków – powyżej trzech tygodniowo – zmniejsza liczbę przeciwciał.

2. Serce jak dzwon

Regularne uprawianie seksu zmniejsza ryzyko miażdżycy oraz choroby zakrzepowej, ponieważ obniża się poziom homocysteiny – aminokwasu, który zwiększa zagrożenie zachorowania na choroby serca.

3. Wysoka samoocena

Poczucie własnej wartości i seks to nieodłączni kompani, którzy tworzą poniekąd błędne koło. Dlaczego? Już wyjaśniamy. Im wyższe poczucie własnej wartości, tym mniej kompleksów. Im mniej kompleksów, tym częściej się kochamy. Im częściej się kochamy, tym jesteśmy szczęśliwsi i bardziej usatysfakcjonowani w życiu. Wniosek z tego taki, że częste uprawianie seksu pozwala zachować wysoką samoocenę i być spełnionymi ludźmi.

4. Niebiańska jakość snu

Tuż po osiągnięciu orgazmu w organizmie wytwarzane są hormony, jednym z nich jest prolaktyna, która jest odpowiedzialna za wyciszenie się oraz ułatwienie zasypiania i zapadnięcie w głęboki, regenerujący sen. Pigułki nasenne zastąp dobrym stosunkiem i ciesz się dobrze przespanymi nocami 😉

5. Rak prostaty? No way!

Prawidłowe funkcjonowanie narządów płciowych w dużej mierze zależy od regularnego współżycia, które może skutecznie obniżyć prawdopodobieństwo zachorowania na raka prostaty. Jest tutaj pewien haczyk! Aby faktycznie zmniejszyć prawdopodobieństwo zachorowania należy mieć co najmniej dwadzieścia wytrysków w ciągu miesiąca. Podejmujesz wyzwanie?

6. Stres idzie do lamusa

Często współżycie zwiększa przyrost komórek w tej części mózgu, która odpowiada za regulowanie i radzenie sobie ze stresem, dlatego seks ma zbawienny wpływ na kontrolowanie stresu. Jeśli masz stresującą pracę, denerwujesz się przed publicznymi wystąpieniami lub gehenną jest stawienie czoła szefowi to… już wiesz co robić.

7. Żeń-szeń na pamięć i koncentracje? Gdzieżby!

Kolejną zaletą regularnego uprawiania seksu jest znakomite dotlenianie mózgu oraz pobudzenie jego aktywności, co skutkuje poprawieniem pamięci oraz koncentracji. Już nie musisz sięgać po garść suplementów z apteki, skoro znasz naturalne sposoby 😉

8. Ból głowy to argument? Już nie!

Orgazm to najlepsze lekarstwo przeciwbólowe, serio! Jak już wspomnieliśmy, podczas szczytowania wytwarza się mnóstwo hormonów i niektóre z nich… łagodzą bóle, dlatego migrena już nie może być wymówką pań!

Sam widzisz, ile zalet ma regularne uprawianie seksu, a te które przedstawiliśmy są tylko namiastką wszystkich korzyści płynących z częstego współżycia, dlatego działaj! Dobrej zabawy 🙂