Motoryzacja to konik wielu panów. Dlatego tak chętnie oglądamy samochody i nimi jeździmy. Jednak auta to nie wszystko. Pod ręką znajdują się również motory oraz znacznie przyjaźniejsze dla środowiska i sylwetki rowery. Warto po nie sięgać szczególnie w okresie letnich miesięcy, gdy pogoda sprzyja jeździe bez dachu. Dlaczego miałbyś zamienić swoje cztery kółka na dwa? Tym, jakie plusy i minusy ma posiadanie roweru i motocyklu przeczytasz w naszym dzisiejszym wpisie. Mamy nadzieję, ze w tym roku postawisz na małe urozmaicenie i kilka dni spędzisz poza samochodem. Naprawdę warto korzystać z dostępnych możliwości!


Wsiądź na motocykl – poczuj adrenalinę
Korzystaj z wakacyjnej pogody i spraw sobie wymarzony motocykl. Spora liczba mężczyzn marzy o tym, by jeździć szybkimi motorami po ulicach miast. Nie odkładaj tego marzenia w nieskończoność i w końcu je zrealizuj.
Nie ukrywamy, że zakup solidnego motory nie będzie małym wydatkiem, ale satysfakcja z jazdy tym dwuśladem bywa ogromna. Zyskujesz również możliwość poznania całej rzeszy ludzi fascynujących się motorami. Wystarczy, że zaczniesz brać udział w krajowych zjazdach fanów motocykli. W pięknym motorze może również zakochać się Twoja partnerka.
Posiadanie motoru to sporo zalet. W końcu poczujesz prawdziwy wiatr we włosach i wolność. Ominiesz długie, irytujące korki w drodze do pracy.
Zaoszczędzisz w ten sposób czas i zapewne wiele nerwów. Jeżeli nie posiadasz prawa jazdy, które dawałoby Ci uprawnienia do prowadzenia motoru to koniecznie zacznij przygodę od ich zdobycia. Oczywiste jest, że jazda bez tego dokumentu może skończyć się mandatem dlatego, zanim postawisz na motor zapisz się na kurs. Natomiast, gdy od dawna posiadasz potrzebne uprawnienia zacznij już szukać interesującego Cię modelu motocykla. Będziesz miał w czym wybierać, ponieważ na przestrzeni lat powstały różnorodne typy tego pojazdu od chopperów do ścigaczy. Nie zapomnij również o skompletowaniu odpowiedniego stroju do jazdy na motorze. Bez niego może być Ci ciężko pokonywać kolejne kilometry. Ten stój to gwarancja bezpieczeństwa! Musisz go mieć, aby spokojnie przemierzać ulice. Niestety strój na motor nie uchroni Cię przed letnimi upałami, a jego zakładanie to przeważnie bardzo czasochłonna czynność.


Postaw na rower – popraw swoją kondycję
Jeżeli chcesz zadbać o swoją sylwetkę i zasobność portfela odstaw do garażu samochód. Wyprowadź z ukrycia swój rower. Mamy nadzieję, że jeszcze nie zapomniałeś jak się na nim jeździ! Rower może znacząco poprawić Twoją sylwetkę i kondycje. Wystarczy, że wstaniesz do pracy trochę wcześniej i zamiast odpalić samochód zaczniesz pedałować. Letnie poranki są naprawdę przyjemne. Z pewnością docenisz ich urok pokonując kolejne ścieżki rowerowe. Kilka kilometrów do firmy pokonywanych przez dwa lub trzy miesiące zdziała
cuda wizerunkowe. Co więcej, sporo zmieni się także na Twoim koncie. W przypadku roweru możesz zapomnieć o stałych wydatkach na benzynę. Zaraź rowerem również swoją rodzinę! Zaproponuj aktywny weekend w ramach rajdu rowerowego. W ten sposób ruszysz z kanapy nawet najmłodszych. Szybko zorientujesz się, że dla dzieci i żony będzie to wspaniale spędzany czas. Podróże rowerem dostarczają znacznie więcej emocji niż monotonna jazda samochodem. Jedyne co może Cię zaskoczyć to letnia ulewa i burza. Wtedy będziesz musiał odpuścić dwa kółka. Wyrabiając w sobie nawyk jazdy na rowerze szybko zauważysz, że stanie się ona stałym elementem Twojej codzienności. Kto wie, być może tak bardzo pokochasz ten dwuślad, że nawet zimą zdecydujesz się na taki rodzaj transportu.