palenie

Mężczyźni zastanawiają się czy fakt, że palą papierosy nie przyczyni się przypadkiem do odtrącenia ze strony płci pięknej. Większość z nas pamięta postać Jamesa Deana, którego zwykle można było dojrzeć z nieodłącznym papierosem oraz z wianuszkiem kobiet dookoła niego. Warto się jednak zastanowić czy postać tego celebryty jest wyjątkiem od reguły czy rzeczywiście panie preferują bad boyów. 

Czy kobiety lubią palących mężczyzn? Co na ten temat mówią badania naukowe? 

Najlepszym sposobem na znalezienie odpowiedzi jest posiłkowanie się badaniami naukowymi. Należy wiedzieć, że również w przypadku preferencji kobiet co do tego czy mężczyzna powinien palić czy też nie możemy posiłkować się badaniami. Na dazeddigital.com możemy zapoznać się z wynikami badania, gdzie próbie poddano 239 kobiet. Panowie którzy nie stronili od używek znaleźli się w grupie którą kobiety określiły jako tę najbardziej preferowaną do zawierania znajomości krótkoterminowych. Po prostu panie zauważyły, że z takim ‚rozrywkowym’ mężczyzną będą mogły w o wiele milszy sposób spędzić wolny czas. Panie najczęściej uważały, że panowie którzy nie stronią od używek będą bardziej zainteresowani nawiązaniem relacji seksualnych. W świetle przeprowadzonych badań okazało się również, że panowie którzy nie stronią od papierosów oraz nie unikają alkoholu o wiele częściej pozbawieni są zahamowań seksualnych.

Warto zastanowić się jeszcze czy mężczyźni lubią kobiety które nałogowo palą. Zdaniem wielu mężczyzn, kobiety które palą uważane są za o wiele bardziej pociągające. Chcąc odnaleźć powód dla którego właśnie palaczki są bardziej podniecające należy zaznaczyć, że w przeszłości kobiety paląc chciały w ten właśnie sposób podkreślić swoją niezależność, palaczkami były zwykle niezależne panie. Opinie co do palących pań są jednak podzielone, dla niektórych panów młoda zmysłowa partnerka z papierosem w dłoni będzie bardziej ponętna, należy jednak zaznaczyć, że wielu mężczyzn może się zrazić na widok dziewczyny nałogowo palącej nikotynę.

W niektórych bardziej konserwatywnych środowiskach, palenie papierosów jest przynależne do płci męskiej, same kobiety bardzo często zresztą potrafią powiedzieć, że mężczyzna z papierosem ‚jest bardziej męski’.

Czy kobiety decydują się na stałe związki z palaczami?

Wiele kobiet marzy o przygodzie z bad boyem, o niegrzecznym pełnym emocji seksie. Takie pragnienie jest czymś jak najbardziej normalnym. Okazuje się jednak, że kiedy kobiety decydują się na zawiązanie stałego poważnego związku już tak często nie kierują swojej uwagi w kierunku palaczy. Należy pamiętać, że palenie działa niekorzystnie na potencję, mężczyźni palący mają bardzo często kłopot z osiągnięciem oraz z utrzymaniem erekcji co po pewnym czasie dla wielu kobiet okazuje się barierą nie do przeskoczenia. Warto również pamiętać o tym, że nałogowi palacze mają spermę o wiele gorszej jakości niż ci którzy nie palą. Można powiedzieć, że palacze mają o wiele gorszy seks niż ci którzy nie palą.

Wspólne palenie po seksie, dlaczego po współżyciu chce się palić?

Wiele par po udanym seksie decyduje się na wspólne wypalenie papierosa. Dochodzi nawet do sytuacji, kiedy słyszalne są głosy, że papieros po seksie smakuje najbardziej. Seksuolog Violetta Nowacka tłumaczy, że choć po współżyciu partnerzy są odprężeni to jednak po orgazmie kochankowie zalani są falą endorfin co palacze nieświadomie łączą z papierosem. Zdaniem nałogowych palaczy, każdej przyjemności powinien towarzyszyć nieodłącznie papieros. Niemniej jednak należy zaznaczyć, że właśnie rzucenie nałogu nikotynowego jest kluczem do poprawy jakości współżycia oraz satysfakcji czerpanej z seksu.