jesien

Lato chyli się ku końcowi, ostatnie promienie słońca, ciepło wiatru oraz rześki deszcz odchodzi w zapomnienie. Przed nami jesień bogata w szarą aurę, krótkie dni i ulewne deszcze. Mimo wszystko nadchodzące miesiące nie muszą przynieść nam chandry, oraz niechęci do działania. Przedstawiamy męskie sposoby na poprawienie sobie humoru w ten wymagający dla organizmu czas.

Kup ciepłe ubrania – jesień nie wybacza!

Gdy spada temperatura otoczenia, robi się nieprzyjemnie i od razu odczuwamy brak pachnącego słońcem lata. Choć brzmi to prosto, zaopatrz się w dłuższy płaszcz, modną tej jesieni czapkę i szalik. Ciepłe skarpetki i odzież termiczna przydadzą się szczególnie jeśli do pracy dojeżdżasz motocyklem, a wiatr już daje się we znak. Wstanie z łóżka rano już nie będzie takie przyjemne, jeśli odpowiednio się przygotujesz. Nie należy zapomnieć, że jaki poranek taki cały dzień! Zadbaj o to by było Ci miło i przyjemnie. Wieczorem pomyśl o ciepłej herbacie z narzeczoną, kubku kakao z dziećmi lub szklaneczce koniaku. Jeśli posiadasz kominek, skorzystaj z niego, w innych sytuacjach możesz zapalić aromatyczne świeczki, które wprowadzą Cię w stan relaksacji i odprężenia po ciężkim dniu pracy.

jesien

Nie rezygnuj z ruchu mimo jesiennej pogody

Nie od dziś wiadomo, że ruch to zdrowie. Dodatkowo dzięki niemu dostajemy porządną dawkę endorfin, które są nam niesamowicie potrzebne w okresie jesienno-zimowym. Jeśli pogoda nie sprzyja, a za oknem wiatr i deszcz, spróbuj poćwiczyć w zaciszu domowym. Jest wiele dostępnych programów treningowych, oraz spotkań online, gdzie możesz odzyskać lub potrzymać swoją witalność i nie rezygnować ze zdrowych nawyków. Możesz również stworzyć wyzwanie z grupą znajomych pod kątem ruchu, uprawiania sportu czy stosowania zdrowej diety. W grupie łatwiej się motywować i dbać o siebie nawzajem, dzięki czemu gdybyś chciał – łatwo się nie poddasz.

Zadbaj o rozwój, bo jesień to doskonały czas

Rozwój pomaga nam przetrwać najgorsze kryzysy. Jesień przy tym to nic!  Skup się na sobie, pomyśl czego potrzebujesz i co chciałabyś umieć. Nie muszą to być długotrwałe i zawodowe doświadczenia, a na przykład nauka języka, kurs baristy lub gra w szachy. Spróbuj czegoś, na co nigdy wcześniej nie miałeś czasu, a umili Ci to wieczór. Jeśli nie masz pomysłu małymi krokami wprowadzaj nawyk wieczornej nauki.

Odkrywaj nowe pasje

Jesień jest bogata w piękne dary natury. Jesienne owoce świetnie nadadzą się na nalewkę czy wino. Jeśli tego typu rozwiązania włącznie z tymi na halloween masz gotowe, spokojnie możesz własnoręcznie przygotowywać atmosferę świąteczną. Przy pomocy Internetu spokojnie możesz się zainspirować wykonaniem ozdób innych osób i skorzystać z ich kreatywności, którymi zaskoczysz bliskie Ci osoby. Kobiety uwielbiają mężczyzn z pasją – pokaż Jej się z innej, nieznanej dotąd strony.

Znamy sposób, którym zachwycisz swoją partnerkę! Jeśli o napoje z procentem chodzi, w zimne jesienne wieczory doskonale sprawdzi się grzane wino lub piwo. Uśmiech na Jej twarzy wywoła również kultowa z nazwy herbatka „z prądem”. Sprawdź TUTAJ jak przygotować napoje z procentem, które sprawdzą się jesienią.

Jesień a miło spędzony wieczór

Dobra książka

Najczęściej jesień kojarzy się z dzbankiem herbaty, kocem i dobrą książką. Prawidłowo! To czas, kiedy możesz nadrobić wszelkie zaległości. Jeśli nie chcesz kupować nowych książek, pożycz od kolegi, wymień się lub odwiedź bibliotekę. Możliwości jest wiele.

Film w sam raz na jesień

Wieczór z książką to świetnie rozwiązanie, a z filmem jeszcze lepsze! Na gorszy dzień, brak nastroju czy towarzyszące przeziębienie najlepszy będzie film z dużą dawką humoru. Odprężysz się, zapomnisz o całym świecie i dostarczyć endorfin do organizmu. Rozsiądź się z rodzinką na kanapie i względem Waszych preferencji, wybierzcie razem coś, co spodoba się każdemu. Udany wieczór gwarantowany!

jesien-1

Jak widzisz możliwości na przetrwanie jesiennej pory roku jest wiele, na dodatek każda z nich jest dobra. W tym trudniejszym i mniej słonecznym czasie należy dbać o siebie w każdej wolnej chwili, oraz słuchać własnego organizmu. Jest to czas obniżonej oporności, większego ryzyka zachorowań oraz mniejszej ochoty na aktywność, jednak z tymi rozwiązaniami na pewno Wasz humor będzie lepszy.