Rok 2023 w Polsce obfituje wyjątkowymi koncertami. Takich wydarzeń nie można ominąć, koniecznie musisz wziąć w nich udział. Koncerty znanych artystów zawsze przyciągną tysiące osób – kto zaszczyci swoją obecnością w nadchodzącym roku?  W Polsce pojawią się gwiazdy znane i lubiane, m.in. Rammstein, Scorpions oraz Harry Styles. Przy takiej muzyce można doskonale się bawić i czerpać z nich ogromną przyjemność.

Scorpions – 10 czerwca 2023 w Łodzi

Scorpions to zespół z długą historią. Został założony w 1965 roku w Niemczech. Wykonuje muzykę z pogranicza hard rocka oraz heavy metalu. Grupę założył Rudolf Schenker. Do najbardziej znanych utworów Scorpions należą Still loving you, Wind of Change oraz Send me an angel. Scorpions sprzedali ponad 75 milionów płyt na całym świecie, co świadczy o ich ogromnym sukcesie. Jest to zespół znany kilku pokoleniom fanów, a koncerty tej grupy muzycznej są wielkim wydarzeniem. Lata 1979-1992 były czasem największego rozkwitu tego zespołu. Jego popularność była wówczas ogromna, co nie znaczy, że obecnie zespół jest zapomniany. Po dziś dzień jest jedną z kultowych formacji muzycznych. 31 sierpnia 2012 roku zespół wystąpił w zajezdni MPK przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu. Koncert zorganizowany został z okazji 32. rocznicy dolnośląskiej Solidarności i był naprawdę wielkim wydarzeniem w stolicy Dolnego Śląska.

koncerty

Harry Styles – 2 lipca 2023 w Warszawie

Ten koncert na pewno będzie interesujący dla fanów nieco lżejszej muzyki. Harry Styles urodził się w 1994 roku, pierwsze kroki muzycznej kariery stawiał w boys-bandzie One Direction. Jako nastolatek pracował w piekarni, aby dorobić do kieszonkowego. Od 2016 roku artysta występuje solo i wydał dwa albumy studyjne. Artysta pochodzi z Wielkiej Brytanii, jest piosenkarzem, autorem tekstów, muzykiem, modelem oraz aktorem, człowiekiem wielu talentów. W 2017 roku wydał album Sign of Times, był to jego solowy debiut. W 2019 roku wydał drugi solowy album studyjny Fine Line. Album był nominowany do Grammy. Poza tym wystąpił w kilku filmach takich, jak Dunkierka, gdzie zagrał żołnierza. Film opowiadał o wydarzeniach w Dunkierce podczas II wojny Światowej. Zagrał w filmie Don’t worry darling, który wyreżyserowała Olivia Wilde. Premiera filmu odbędzie się w 2022 roku.

Artystę inspiruje rock, wzoruje się na artystach takich, jak Paul McCartney, The Beatles, Fleetwood Mac, Joni Mitchell, Van Morrisson. Rozwija się i jest jednym z najbardziej znanych artystów XXI wieku. Oprócz osiągnięć muzycznych słynie z wyjątkowych stylizacji modowych. Niedawno skandal wywołał jego publiczny pocałunek z kolegą z planu filmowego. Artysta jest niekonwencjonalny, charakterystyczny i znakomicie śpiewa. Ten koncert przyciągnie raczej osoby z młodego pokolenia. Jego wyjątkowy styl na pewno spodoba się wielu osobom. Koncert tego artysty na pewno będzie ogromnym wydarzeniem w Warszawie, a fani Stylesa już nie mogą doczekać się tego występu.

Rammstein – 30 lipca 2023 w Chorzowie 

Rammstein to wyjątkowy zespół industrial metalowy, powstały w 1994 roku. Większość tekstów wykonana jest w języku niemieckim, część po angielsku, rosyjsku, hiszpańsku oraz francusku. Artyści proponują utwory wyjątkowe, nieco kontrowersyjne. Tymczasem rzesza fanów nieustannie się poszerza – coraz więcej osób chętnie ich słucha i bawi się przy ich muzyce. Formacja wydała takie albumy, jak Herzeleid, Sehnsucht. Grupa występowała w wielu miejscach, między innymi w nowojorskiej Madison Square Garden, w której pojawiali się najwięksi artyści światowej sceny muzycznej. Zespół w błyskawicznym tempie zdobył sławę, poprzez swoją wyjątkowość, a w Polsce ma tysiące fanów. Jego nazwa pochodzi od nazwy amerykańskiej bazy lotniczej w Niemczech. Miłość, samotność, seks i sporne dla społeczeństwa kwestie są tematami piosenek tej wyjątkowej grupy muzycznej.

Wszystkie koncerty są oczekiwanymi wydarzeniami, na które bilety można będzie kupić z wyprzedzeniem. Zostało do nich wiele miesięcy, ale już zaostrzają apetyt fanów metalu czy rocka na wyjątkowe muzyczne przeżycia.