Święta to magiczny czas, zwłaszcza te pierwsze spędzane z drugą połówką. Czy w tym roku w końcu spędzicie Wigilie razem tylko we dwoje? Wiele par z niecierpliwością wyczekuje tego momentu. Na co warto się przygotować szykując pierwszą, wspólną kolacje wigilijną? Jak mogą na wieść o waszych prywatnych świętach zareagować najbliżsi i co wtedy powiedzieć? Czy wspólne Boże Narodzenie ma same zalety? W naszej Redakcji mamy spore grono miłośników Gwiazdki. Słuchając rozmów na korytarzach postanowiliśmy przygotować ten artykuł, którego treść może okazać się bezcenną wskazówką dla wielu mężczyzn.

,,Tym razem zostanę z nią i nie przyjadę na Wigilię, mamo’’ – jak to powiedzieć rodzicom?

Gwiazdka to zdecydowanie najbardziej rodzinne święta w naszej polskiej tradycji. Kojarzą się z bogato zastawionym stołem, prezentami i gwarem rozmów całej rodziny zasiadającej do Wigilii. Dla wielu rodziców, a nawet dziadków brak Twojej obecności tego wieczoru w domu może okazać się sporym zaskoczeniem. Co przekazać najbliższym, by nie poczuli się urażeni i sami nie żywili do Was urazy? Mamy kilka rozwiązań.

Przede wszystkim nie kłam, że zachorowałeś na ciężką, chorobę zakaźną. Kłamstewka nawet najmniejsze zawsze mają krótkie nogi i na dłuższą metę się nie sprawdzają. Masz prawo do szczęścia i miłości, a skoro je znalazłeś to całkiem logiczne, że zechcesz wreszcie spędzić Gwiazdkę w towarzystwie swojej wybranki. Przygotuj się jednak mamie lub babci może być na początku trudno to zrozumieć. Zwłaszcza, gdy od tygodnia są lepione pierogi z Twoim ulubionym farszem… Dlatego warto poinformować rodzinę o swoich zamiarach znacznie szybciej niż dzień przed świąteczną kolacją. Czas ma magiczne właściwości – im wcześniej będą wiedzieć, jak zaplanować te święta tym lepiej. Maksymalnie na początku grudnia postaraj się przekazać wiadomość o swoich zamiarach. Każda rodzina, której zależy na szczęściu jej członków zrozumie, że tym razem odwiedzisz ich w przerwie między świątecznej. To kompromis, który warto zaproponować.

Argumentem, który pozwoli Ci wyjść z tej sytuacji obronną ręką może być fakt wspólnego zamieszkania z ukochaną. To jasny sygnał, że poważnie myślicie o swojej przyszłości, a magiczny czas Bożego jeszcze bardziej was do siebie zbliży. Pomocne są również okoliczności takie jak zaślubiny, narodziny dziecka – pierwsze święta z własną rodzinką, a także zakup mieszkania – pierwsze święta we własnym gniazdku.

Jak zaplanować wspólną Gwiazdkę?

Kiedy uda się przekonać do pomysłu wspólnych świąt z drugą połówką rodzinę, warto zastanowić się jak je zaplanować. Postawcie na świąteczny klimat i przyozdóbcie mieszkanie bądź dom. Ubrana w bombki i lampki choinka to nieodłączny symbol Gwiazdki, której nie może zabraknąć, nawet gdy planujecie całe święta spędzić oglądając Netflixa (to też alternatywa dla typowych, rodzinnych świąt jaką warto brać pod uwagę).

Jeżeli zechcecie przygotować tradycyjną kolacje Wigilijną podzielcie się obowiązkami.

Przygotowanie wielu potraw może wymagać różnych zdolności kulinarnych. Nie musisz sam walczyć z bigosem, sernikiem i karpiem. Twoja druga połówka z pewnością chętnie Ci pomoże, a przygotowywanie Wigilii może okazać się świetną zabawą. Spróbujcie coś ugotować, a jeśli okaże się że talentu kulinarnego brak obu stronom zawsze rozwiązaniem są dania gotowe, catering lub dary od mamy i babci.

Dobrym pomysłem w ramach wspólnie spędzanych świąt jest też wyjazd.

Góry zimą i to w dodatku w święta są przepiękne! Jeśli wolicie bardziej egzotyczne kierunki to wycieczki warto poszukać jeszcze jesienią lub latem. W ten sposób zapewnicie sobie dostęp do najbardziej korzystnych na rynku ofert i gwarancje miejsca.

Wspólne święta mogą mieć wady…

Jeżeli jesteś jak typowy Grinch i nie znosisz świąt, a ona je po prostu kocha może dojść do zgrzytu. Dlatego w takiej sytuacji zastanów się sto razy, czy aby na pewno chcesz wspólnej Gwiazdki. To jedna z najczęstszych przyczyn świątecznych sprzeczek, które mogą mieć opłakany finał. Ale to nie koniec … ?

Ona wcześniej podpowiada Ci co chciałaby dostać, a Ty stawiasz na nową patelnie?

Nieudane prezenty Gwiazdkowe tak jak brak pomocy przy przygotowywaniu świąt to prawdziwy strzał w stopę. Nie idź na łatwiznę! Postaw na wyjątkowy i niebanalny prezent, który może niekoniecznie MUSI pokrywać się z sugerowanym, ale powinien pozostać elegancki i solidny. Jeżeli nie chcesz w tym roku stawiać na biżuterie możesz np. wybrać modny i ekskluzywny portfel damski z skóry Saffiano (znajdziesz go w sklepach internetowych z galanterią skórzaną wysokiej jakości takich jak – Paolo Peruzzi.it lub Super Galanteria.pl

Zmuszanie kobiety do wizyt w Twoim domu rodzinnym lub jej naciskanie, żebyś Ty zechciał odwiedzić jej rodziców w święta też nie ma sensu. Tego typu okoliczność często prowadzi do sprzeczek, których warto unikać w święta. Inicjatywa odwiedzin powinna wyjść z Twojej lub jej strony zupełnie bezinteresownie i bez jakichkolwiek nacisków.

Okazją do świątecznych sprzeczek są najczęściej porządki lub ich totalny brak. Rusz się z kanapy i pomóż swojej wybrance przygotować dom na święta, zamiast patrzeć jak sama próbuje wszystko ogarnąć. W ten sposób nie dość, że przyspieszysz sprzątanie to jeszcze zyskasz w jej oczach. Nie bądź stereotypowym Januszem i rusz się!

A Wy jakie rady dodalibyście do tej listy? Macie już doświadczenie w organizacji wspólnych świąt Bożego Narodzenia? Podzielcie się historiami i wskazówkami pod naszym artykułem.