Mężczyźni nie zawsze chcą okazywać uczucia, szczególnie gdy mówimy o słabościach. W społeczeństwie utarł się stereotyp twardego mężczyzny, któremu emocje takie jak empatia, współczucie, miłość, smutek są obce. To bardzo krzywdzący błąd, z którym powinniśmy walczyć. Mężczyzna też potrzebuje wsparcia, przytulenia i poczucia bycia kochanym. W końcu każdemu z nas przytrafiają się w życiu sytuacje trudne i bardzo skomplikowane. Niestety twardziel nie zawsze otrzymuje je ze strony najbliższych i często sam ich nie okazuje. Skoro ciągle twierdzi, ze nic go nie rusza rodzina i partnerka uczą się, że on nie potrzebuje nigdy wsparcia. To ogromny błąd, który leży po obu stronach… Jeżeli jesteś w gronie twardzieli to ściągnij wreszcie swoją maskę we własnym domu, wśród rodziny i przyjaciół – zobaczysz, jak Twoja nowa postawa pozytywnie wpłynie na wasze relacje i Twoje samopoczucie. Boisz się? Gwarantujemy, że nie ma czego. Czas zerwać z wizerunkiem macho.

Wszystko zrobię sam – przestań być Zosią samosią

Wstydzisz się przyznać, że czegoś nie umiesz lub nie wiesz? Warto się zastanowić, co jest lepsze – udawanie eksperta we wszystkim, czy umiejętność proszenia o wskazówki innych. Z praktycznego punktu widzenia szybciej wykonasz daną czynność lub zrealizujesz określone zadanie, jeżeli otrzymasz wskazówkę od osób bardziej doświadczonych. Niestety wśród Panów często panuje przekonanie, że pytanie o drogę to wstyd. Wyjdź poza ten schemat i zacznij ułatwiać swoje życie. Bycie przysłowiową Zosią samosią jeszcze nikomu się nie opłaciło. Metoda prób i błędów jest dobra, ale do czasu… Szczególnie w sytuacjach, gdy ten czas nierzadko jest na wagę złota warto poprosić o wsparcie. Mamy na myśli nie tylko naprawę samochodu czy złożenie kuchennej szafki, ale także trudności na poziomie emocjonalnym.

Często zdarza się, że popadamy w tak zwany dołek, a wstydząc się prośby o emocjonalne wsparcie jeszcze bardziej pogarszamy swoją sytuacje. Zdaj się na odwagę i zacznij rozmawiać o swoich problemach. Prawdopodobieństwo, że najbliżsi pomogą Ci znaleźć rozwiązanie jest większe niż jego poszukiwanie w pojedynkę. Poza tym spędzanie ciężkich chwil sam na sam lub z udawanym uśmiechem na twarzy nigdy nie jest dobre. Jeżeli jesteś w związku szukaj pocieszenia u boku partnerki. Jeśli ciągle szukasz drugiej połówki odwiedź rodziców lub spędź czas z przyjaciółmi. Dajemy Ci słowo, ze te osoby Cię nie wyśmieją i nie oczekują, że zawsze będziesz twardzielem.

Siła przytulania i otwartości

Przejawem czułości i miłości jest przytulanie, które niezwykle mocno wzmacnia więzi międzyludzkie. Oczywiście nie proponujemy Ci przytulania obcych ludzi na ulicy 😊, ale polecamy uściski najbliższych. Czy wiesz, że poprzez przytulenie obniżasz poziom hormonów stresu? Nie zredukujesz go niczym innym tak szybko i skutecznie, jak poprzez zwykłe przytulenie. Nie odgrywaj ciągle macho, pokaż swojej połówce miłość przytulasem! Zauważysz, że spotka on się z pozytywną reakcją. Czułe zachowania ze strony mężczyzn są mile widziane przez kobiety. Nie warto się ich wystrzegać ze względu na dobre samopoczucie obu stron.

A Ty jak często się przytulasz? Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak bardzo potrzebujesz czułości i wsparcia?