Portfel jest często uważany za atrybut każdego mężczyzny. Ważne jest, aby ten gadżet był jak najbardziej pojemny, a przy tym zajmował jak najmniejszą ilość miejsca. Panowie chowają go zwykle do kieszeni spodni lub marynarki. Jeśli portfel byłby zbyt duży i wystawał poza jej obręb wyglądałoby to bardzo nieestetycznie. Nie dziwi więc fakt, że obowiązuje obecnie moda na niewielkie portfele męskie, czyli tak zwane slim wallet. Sprawdź, jakie inne trendy w portfelach są współcześnie najpopularniejsze!

Jak wybrać portfel zgodny z obecnymi trendami?

Ostatnimi czasy doskonale widać, że nie tylko kobiety interesują się tym co w modzie piszczy. Również coraz większa grupa mężczyzn pragnie być na bieżąco z obecnymi trendami. Inspiracje oraz pomysły pochodzące prosto ze świata mody włączają oni do swojego wyglądu. Dzięki temu ich stylizacje są bardziej przemyślane i wykwintne. Taki stan rzeczy niezwykle cieszy, tym bardziej, że panowie zaczynają zwracać uwagę także na rolę, jaką w ich ubiorze odgrywają dodatki. Z większą starannością dobierają chociażby buty, czy galanterię skórzaną, wiedzą na przykład, że prawidłowo dopasowany pasek ma znaczenie. Nie bez znaczenia jest dla nich także wygląd portfela, z którego przecież codziennie korzystają. Także w tym zakresie starają się stawiać na najmodniejsze modele. Wśród nich najbardziej popularny jest niewielki portfel w wersji slim.

Idealny portfel męski – jakimi cechami się wyróżnia?

Bardzo ważne jest to, aby portfel męski był dopasowany do potrzeb danego mężczyzny. Warto zwrócić uwagę między innymi na zainteresowania danego pana, jego hobby, a także wykonywaną pracę, czy też styl, jaki dominuje w jego codziennym ubiorze. Dzięki temu wszystko może stworzyć spójną całość. Dla przykładu, jeśli ktoś preferuje luźny, sportowy styl, również taki powinien być jego portfel. Warto więc wybrać na przykład model materiałowy, z ciekawymi nadrukami, zamykany na zamek błyskawiczny. Jeśli czyjaś praca wymaga zakładania eleganckich ubrań, podobną stylistyką powinien wyróżniać się portfel. W tym przypadku dobrze, aby był on wykonany ze skóry, a jego kolorystyka była stonowana. Ważne jest także dopasowanie rodzaju wybranego portfela do wieku osoby, która ma go otrzymać, jak również statusu zajmowanego przez nią w hierarchii społecznej.

Dlaczego warto postawić na slim wallet?

Bardzo często zdarza się, że portfel męski zaraz obok telefonu jest jedynym przedmiotem, jaki każdy mężczyzna ma przy sobie. O ile kobiety noszą ze sobą torebki, o tyle u panów portmonetka musi zmieścić się w kieszeni. Panie mogą więc wybierać modele posiadające różnorodne rozmiary. Natomiast mężczyźni powinni stawiać na cienki portfel, który nie będzie rzucał się w oczy. W końcu musi się w nim znaleźć tylko to, co najważniejsze – trochę gotówki, karty płatnicze, ewentualnie dokumenty i wizytówki. To, że portfele typu slim wallet cieszą się teraz dużą popularnością potwierdza fakt, że korzysta z nich cała rzesza mężczyzn. W końcu nie ma nic gorszego niż wypchany po brzegi portfel. Na potrzeby panów w tym zakresie odpowiadają także producenci, którzy wytwarzają przede wszystkim portfele w takim właśnie stylu. Najpopularniejsze marki oferujące tego typu portmonetki to na przykład: Puccini, Wittchen, Samsonite, Paolo Peruzzi, Valentini, Pierre Cardin, Hugo Boss, Trussardi, Calvin Klein, Tommy Hilfiger oraz wiele innych.

Skórzane portfele męskie – czy opłaca się w nie inwestować?

Wymienione powyżej marki produkujące skórzane portfele męskie są niejako z wyższej półki. Szczególnie taki rodzaj portfeli sprawdzi się w roli okazjonalnego prezentu. Jednak bardzo często w ich przypadku popularność producenta idzie w parze z wysoką jakością wykonania konkretnej portmonetki. Duże znaczenie w tym zakresie ma materiał. Skóra cechuje się bowiem odpornością na zniszczenia, a także solidnością. Jest to połączenie sprawiające, że z takie portfel jest niemal niezniszczalny i korzystać można z niego przez długi czas. Trzeba jednak pamiętać, że niezbędne jest dbanie o taki portfel. Powinno się to przejawiać w stosowaniu przeznaczonych w tym celu impregnat do galanterii skórzanej. Kupując skórzany portfel męski warto się w niego od razu zaopatrzyć. Taka inwestycja wiąże się z wydaniem stosunkowo dużej ilości pieniędzy, jednak wybierane produkty są tego warte.

Portfel męski na prezent – czym się kierować przy wyborze?

Męski portfel skórzany może okazać się świetnym pomysłem na prezent. I to wręczany w związku z różnymi okazjami. Najczęściej są to różne jubileusze, rocznice, imieniny oraz urodziny. Portfel sprawdzi się także jako upominek walentynkowy, mikołajkowy, gwiazdkowy, czy też wręczany w związku z otrzymaniem awansu lub uzyskaniem sukcesu zawodowego innego typu. Jest jednak wiele rodzajów męskich portfeli, co tylko utrudnia wybór tego jedynego, spełniającego wszystkie oczekiwania. Widać więc, że wybór portfela dla mężczyzny wcale nie jest taki prosty, szczególnie jeśli kupuje się prezent nie dla samego siebie, ale dla kogoś bliskiego naszemu sercu. Zapamiętaj, że należy wtedy wziąć pod uwagę następujące kwestie:

 • kolor oraz rozmiar portfela
 • sposób otwierania się portmonetki
 • materiał, z którego wykonany jest portfel
 • ilość przegródek
 • jakość oraz precyzja wykonania
 • atrakcyjność wizualna
 • funkcjonalność
 • komfort użytkowania
 • cena adekwatna do jakości
 • pojemność
 • orientacja – pozioma lub pionowa

Podsumowanie

W sytuacji, gdy w ramach upominku chce się wręczyć portfel warto zadbać o jego zindywidualizowanie. Jednak samo uwzględnienie potrzeb i pragnień danego mężczyzny przy wyborze portmonetki może nie wystarczyć. Zaleca się iść krok dalej i skorzystać na przykład z ciekawego rozwiązania jakim jest wykonanie grawera na materiale, z którego wykonany został portfel. Samodzielnie można dobrać rodzaj umieszczonej na portfelu grafiki, czy aplikacji. Taki symbol może na długie lata uwiecznić jakąś ważną uroczystość lub rocznicę. Dzięki temu za każdym razem, gdy będzie się sięgało po pieniądze znajdujące się w portfelu, nasze myśli powędrują w stronę jakiegoś miłego wspomnienia.