Izolacja trwa. Wiele par zostało rozdzielonych na skutek kwarantanny powodowanej pandemią koronawirusa. Czy również Ciebie to spotkało? Jeżeli zadajesz sobie pytanie, czy uda się Wam przetrwać rozłąkę pocieszymy Cię. Jest to jak najbardziej możliwe! Pomyśl, że dawniej zakochani ludzie nie mieli takich możliwości komunikacyjnych jak dziś, a ich związki przetrwały długie lata. Wy macie na to jeszcze większą szansę! Trzeba tylko wiedzieć, jak sprostać wielkiej próbie przed którą stanęła teraz niejedna para zakochanych.

Wykorzystaj telefon

Pierwszym urządzeniem, o którym nie można zapomnieć podczas kwarantanny są telefony. Dzisiaj praktycznie nie rozstajemy się z naszymi smartphonami! Teraz jest najlepszy moment na to, aby w pełni z nich korzystać. Jeżeli nie możesz swojej drugiej połówce dać buziaka na dobranoc to do niej po prostu zadzwoń. Polecamy korzystanie z pakietu nielimitowanych rozmów, co umożliwi Wam długie pogawędki. Rano, wieczorem lub w środku dnia w każdej chwili możecie ze sobą rozmawiać podtrzymując wasze uczucie i relacje. Poza tym czas skorzystać również z potencjału, który kryją doskonałe aparaty fotograficzne i kamery zamontowane w nowoczesnych telefonach. Wideorozmowy to luksus, którego nie znali nasi dziadkowie podczas długich rozstań. Teraz są jak najbardziej możliwe i warto z nich korzystać. To dzięki nim nie zapomnisz, jak wygląda Twoja lepsza połowa i będziesz widział jej reakcje na Twoje słowa. Dzięki zdjęciom i nagraniom wideo dużo łatwiej pokazać swoją teraźniejszość, codzienne zajęcia i nastrój. Nie unikaj tego rozwiązania, a rozstanie będzie dla was dużo łatwiejsze.

Nie zapomnij o komunikatorach internetowych

Kiedy pracujesz i nie masz możliwości wielogodzinnych rozmów telefonicznych w każdej chwili możesz skorzystać z popularnych komunikatorów, takich jak Messanger, Whatsapp Skype, Snapchat, czy klasyczny mail. To tylko kilka z wielu istniejących w sieci komunikatorów, które umożliwiają bezproblemową rozmowę z drugą połówką, przyjaciółmi, rodziną, czy kolegami z pracy. Teraz docenisz je jeszcze bardziej niż wcześniej. Zwłaszcza, że przy takich komunikatorach jak np. Snapchat można wysyłać dowolne treści, które szybko z znikają z sieci ? Wrrr… 🙂 A może zorganizujecie sobie romantyczną randkę przez Skypa? Możliwość korzystania z kamery i pełen ekran pozwoli na spędzenie miłego wieczoru razem, choć osobno. Świetnym rozwiązaniem na spędzanie wspólnego czasu jest także oglądanie filmów za pośrednictwem serwisu Netflix lub HBO GO. Wystarczy przygotować popcorn, wino i umówić się na konkretny film o wybranej godzinie. Wspólnie obejrzycie go, mimo że być może dzieli was kilkadziesiąt bądź kilkaset kilometrów.

Siła rozmów

Związki, które opierają się na długich rozmowach i wzajemnym zrozumieniu mają szansę przetrwać naprawdę długo. Wyjątkowe okoliczności kwarantanny będą dla was sporym testem. Wśród waszych rozmów pojawią się nie tylko te o niczym, ale także dość trudne wymiany zdań. Rozstanie i rozłąka często powodują uczucie tęsknoty i załamania. Tylko empatyczny i wyrozumiały człowiek będzie potrafił dodać prawdziwej otuchy przez telefon bądź Internet. Warto również na takie okoliczności dobrze się przygotować, ponieważ codzienne życie nie zawsze jest usłane płatkami róż.

Pomyśl, że po przejściu takiej próby czasu i odległości wasz związek będzie silniejszy. To doskonała okazja, aby przekonać się jak bardzo się kogoś kocha i jak mocno jest się kochanym.

Przeczytaj także: Jak poderwać koleżankę z pracy? Sprawdź kilka sprawdzonych trików!