jak wybrać okulary przeciwsłoneczne

Pełne słońca lato ma wiele zalet, ale wśród nich znajduje się jeden mankament. Promieniowanie ultrafioletowe, które jest bardzo niekorzystne dla naszej skóry i oczu działa w tym okresie z dużo większym natężeniem niż w pozostałej części roku. Dodatkowo mocne słońce często utrudnia nam widoczność, dlatego nieodłącznym elementem codziennej garderoby stają się okulary przeciwsłoneczne. Jak wybrać dla siebie odpowiednią parę okularów na lato? Skorzystaj z naszych porad!

Poznaj najpopularniejsze fasony

Moda męska zmienia się dynamicznie, a wraz z nią trendy w dodatkach odzieżowych. Nic dziwnego, że co roku wśród męskich okularów przeciwsłonecznych pojawiają się nowe gorące hity. Co warto nosić w tym roku? Spójrz na nasz mały research! Okazuje się, że wielkość okularów i kształt oprawek ma w tym sezonie spore znaczenie.

Poznaj awionetki męskie

To okulary przeciwsłoneczne, które swoją popularność zawdzięczają amerykańskiej armii. Dziś najwięksi styliści mody wybierają je do uzupełnienia nowych kolekcji ubrań na światowej klasy wybiegach. Awionetki umożliwiają spokojną jazdę samochodem, dzięki polaryzacji. Dlatego szukając męskich okularów na lato warto sprawdzać, czy dany model awionetek ma tę cechę. Sporo ciekawych okularów przeciwsłonecznych dla mężczyzn z polaryzacją znajdziesz w Super Galanterii. To okulary męskie na lato, w których spędzisz niejeden sezon wakacyjny!

Sięgnij po lenonki

Lubisz stylizacje, dzięki którym możesz się wyróżnić? W takim razie świetnym rozwiązaniem będą dla Ciebie okulary przeciwsłoneczne typu lenonki. Ich nazwa pochodzi od znanego wokalisty Johna Lennona z The Beatles. To okulary przeciwsłoneczne o okrągłym kształcie soczewek, które są dostępne w różnych kolorach. Męskie lenonki również z łatwością znajdziesz w asortymencie Super Galanterii, gdzie znajdują się modne okulary męskie na lato w bardzo atrakcyjnych cenach!

Kilka istotnych porad ważnych przy zakupie

Kiedy zdecydujesz się na wybór konkretnego modelu okularów zwracaj uwagę na ich wielkość. Dobrze dobrane okulary powinny być prawidłowo dobrane do proporcji Twojej twarzy. Przykładowo, lenonki to doskonały model dla mężczyzn o ostrych rysach. Ich okrągły kształt zdecydowanie je złagodzi. Natomiast nie jest to fason dla panów o pulchniejszych policzkach, które w zestawieniu z awionetkami będą prezentowały się dużo lepiej niż z lenonkami.

Spore znaczenie ma sama barwa oprawek i soczewek. Warto kierować się tutaj nie tylko chwilowym kaprysem. Skoro okulary przeciwsłoneczne męskie mają stać się częścią Twojej codziennej garderoby to dobrze, by do niej faktycznie pasowały. Jeżeli stawiasz na styl elegancki to postaw na zrównoważone kolory oprawek. Świetnie sprawdzi się tutaj czerń, srebro i złoto. W przypadku swobodniejszych stylizacji możesz pokusić się na wielokolorowe oprawki i barwne szkła. Dzięki temu w pełni zatroszczysz się o najdrobniejsze szczegóły Twojego wizerunku.

Wybierając w tym roku okulary przeciwsłoneczne zwróć również uwagę na to, czy kolor oprawek i soczewek współgra z odcieniem włosów i karnacji. Czasami nie warto stawiać na zbyt krzykliwe rozwiązania, które będą zabijały Twoją naturalną urodę. Kierując się tymi uwarunkowaniami dobierzesz idealne okulary na lato dla siebie.

Podczas zakupów staraj się wybierać tylko te modele, które posiadają filtr UV. W końcu podstawowym zadaniem okularów przeciwsłonecznych jest ochrona Twoich oczu przed promieniowaniem ultrafioletowym. Ostrzegamy, że niskiej jakości okulary męskie na lato bardzo często nie posiadają odpowiednich filtrów w soczewkach. Dlatego zamiast tracić pieniądze i ryzykować zdrowie warto kupować okulary przeciwsłoneczne od sprawdzonych producentów. Szereg marek, które od lat produkują okulary na lato spełniające najwyższe wymogi jakościowe pojawia się w letniej ofercie naszego ulubionego sklepu internetowego Super Galanteria. Tutaj zrobisz bardzo szybko udane zakupy i w ciągu kilku dni od opłacenia zamówienia odbierzesz przesyłkę z wymarzonymi okularami na lato. To miejsce, w którym warto zacząć poszukiwania idealnych okularów na sezon wakacyjny. Nie odkładaj tego koniecznego zakupu w nieskończoność, bo lato to tylko trzy miesiące!