Posiadanie bratniej duszy jest ważne zarówno dla mężczyzn jak i dla kobiet. Jednak jak to jest z przyjaźnią? Czy Panowie potrzebują przyjaciół tak bardzo jak kobiety? Okazuje się, że przyjaźń męsko męska jest bardzo istotnym składnikiem męskości i nie warto jej zaniedbywać. O tym, dlaczego warto poza życiową partnerką mieć przyjaciół i od czasu do czasu wyjść poza związek i wspólny dom przeczytasz poniżej.

Męska przyjaźń inna niż kobieca

W odróżnieniu od mężczyzn kobiety są bardzo emocjonalne, co znacząco przekłada się na ich przyjacielskie relacje. Potrzebują przyjaciółek podczas zakupów, rozstań, ślubów, podróży. My Panowie również potrzebujemy przyjaciół, choć nie pozostajemy tak bardzo otwarci na relacja jak kobiety. W otoczeniu mężczyzn stajesz się bardziej męski 😊 To tutaj możesz budować trwałą relację, która opiera się na wzajemnym uszanowaniu, pomocy i zaufaniu. Mężczyźni jako przyjaciele są bardzo wierni i honorowi. Tutaj nie ma miejsca na zbędne pogaduszki, gdy trzeba działać od razu przechodzi się do działania. Charakter męskich relacji wziął się z polowań, gdzie mężczyźni nie mieli czasu na prowadzenie długich dialogów o tym, jak należałoby złowić daną zwierzynę. Tu liczyło się działanie i tak pozostaje do dziś.

Mężczyźni, którzy spędzają czas tylko i wyłącznie w towarzystwie swojej wybranki prędzej czy później odczuwają brak kontaktu z innymi mężczyznami. Najgorzej mają zdecydowanie i Panowie, którzy w towarzystwie swojej drugiej połówki zupełnie nie mają możliwości realizować swoich męskich pasji. Zapewne sam przyznasz, że wypad w góry czy wspólna gra w piłkę z przyjacielem to zupełnie inna forma spędzania czasu niż ten w towarzystwie ukochanej. W męskim towarzystwie możesz poczuć się męsko rywalizując, tocząc ,, bitwy’’, zdobywając określone nagrody. Tak jak kobiety potrzebują plotek tak mężczyźni potrzebują męskich rozmów przy piwie. Nie możesz zamknąć się w domu i uciekać od męskich relacji. One są potrzebne dla Twojej równowagi psychicznej. Poza tym wyjście poza związek i posiadanie przyjaciół bardzo dobrze wpływa na relacje z drugą połówką. Dlatego doceniaj obecność Twoich kompanów i znajduj dla nich czas znacznie częściej niż raz w roku.

Pierwszym przyjacielem mężczyzny jest ojciec

Z obserwacji psychologów wynika, że Twoim pierwszym prawdziwym przyjacielem jest ojciec. To on stanowi wzorzec relacji męsko męskich, na którym będziesz opierał się całe życie. Jeżeli Twój tata jest osoba otwartą na nawiązywanie relacji, chętnie z Tobą rozmawia o uczuciach i przeżyciach to prawdopodobieństwo znalezienia przez Ciebie przyjaciół jest bardzo duże. Odwrotna sytuacja ma miejsce w przypadku, gdy ojciec nie nawiązuje bliskiej relacji z synem, a emocje są dla niego tematem tabu. Wtedy już jako małe dziecko uczysz się, że należy pozostać osobą zamkniętą na nawiązywanie nowych kontaktów i ograniczać się głównie do towarzystwa osób najbliższych. Niestety jest to bardzo krzywdząca postawa… W konsekwencji jako człowiek dorosły unikasz możliwości zdobywania nowych znajomych, co niestety przekłada się negatywnie na Twoje życie towarzyskie i emocjonalność.

Nasza rada? Dbaj o męską przyjaźń.

Nawet, gdy zostajesz ojcem i mężem nie zapominaj o swoich męskich przyjaciołach. To dzięki nim będziesz czuł się męsko, a realizowanie wspólnych pasji i poczucie silnej więzi z pewnością przełoży się na Twoje lepsze samopoczucie. Poza tym przyznasz, że są tematy i problemy o których znacznie chętniej porozmawiasz z innymi mężczyznami niż z własną partnerką. Dlatego dokładnie sprawdź swoje plany na najbliższy weekend i przemyśl możliwość męskiego wyjścia na miasto, grilla czy wyjazdu.