Sześciopak na lato egomen

Koniec zimy oznacza, że czas zacząć ostre przygotowania do lata. Marzysz o plażowej sylwetce, a przed Tobą codziennie pojawia się zaokrąglony brzuszek? Pomożemy Ci to zmienić! Masz sporo czasu na to, by wypracować seksowny sześciopak. Odrobina samozaparcia, regularności i konsekwencji w działaniu przyniesie pożądany efekt.

Kilkaset brzuszków do niczego nie prowadzi

Źle wybrana technika i plan treningowy nie pomogą, gdy chcesz w kilka miesięcy wypracować dobrą formę. Okazuje się, że wykonywanie codziennie setek brzuszków nie przybliży Cię do uzyskania six packa. Dlatego nie katuj się ćwiczeniami, które nie przynoszą efektów. Takie działanie może Cię tylko zdemotywować i zniechęcić.

Trening kardio ważniejszy niż myślisz

Osoby szczupłe dużo łatwiej odsłonią mięśnie brzucha niż osoby borykające się z nadmiarem tłuszczyku w tej okolicy. Dlatego, jeśli jesteś w tej drugiej grupie warto rozpocząć przygodę z treningami od wykonywania regularnego kardio. Może to być bieganie, jazda na rowerze lub 40 minut na orbitku. Ten rodzaj treningu pobudza metabolizm i pomaga zbić tkankę tłuszczową. Jego wykonywanie powinno być stopniowane. Twoja kondycja na początku nie pozwoli Ci na wykonanie nieprzerywanego biegu na 5 kilometrów lub więcej. Dlatego skup się na małych krokach i zacznij od 30 minut wysiłku codziennie.

Z treningu kardio powinny również korzystać osoby szczupłe. Jest to rodzaj aktywności fizycznej, które przekłada się na budowanie wszystkich mięśni w tym mięśni brzucha. Dzięki kardio zadbasz o atrakcyjny wygląd całego ciała!

Zdrowa dieta na płaski brzuch

Nie tylko kobietom zaleca się uważniejsze obserwowanie codziennego jadłospisu. Wszystkie Twoje wysiłki podczas treningów pójdą na marne, jeżeli będziesz w nadwyżce kalorycznej. Wprowadź do diety więcej warzyw, owoców i wartościowego białka. Odstaw piwo i słodycze, ponieważ z nimi nigdy nie wypracujesz sześciopaka. Warto zainwestować w wagę kuchenną i zainstalować specjalną aplikacje na telefon, która pomoże Ci liczyć kalorie. W ten sposób zachowasz pełną kontrole nad jedzeniem, a latem odsłonisz swój seksowny brzuch na plaży i nie tylko.

Trening na mięśnie brzucha

Już wiesz, że samo wykonywanie brzuszków nic nie daje. Powinny być częścią odpowiednio zaplanowanego treningu brzucha. Bardzo prosto znajdziesz w sieci filmiki instruktarzowe, dzięki którym nauczysz się prawidłowej techniki ćwiczeń przeznaczonych na męski brzuszek. Ważne jest, by ćwiczenia były skupione na wszystkich grupach mięśni znajdujących się w obrębie Twojego pasa. Ćwicz zatem swoje mięśnie skośne, poprzeczne i proste! To jedyna droga do osiągnięcia wymarzonego sześciopaka na brzuchu.