Wspólne mieszkanie, jak zmieni się Wasze życie? 

Kiedy zapada decyzja o wspólnym mieszkaniu na samym początku wypełnia Cię euforia. W końcu będziesz się codziennie budził obok swojej drugiej połówki, jadł z nią śniadania i zasypiał. Leniwe soboty przed telewizorem i deszczowe popołudnia są po prostu wasze. Czas przygotować miejsce w szafie na jej rzeczy! Jednak mieszkanie razem to nie tylko fajerwerki to również umiejętność osiągania kompromisów w rozmaitych kwestiach. Postanowiliśmy tym razem wziąć pod lupę kilka spraw, które prędzej czy później pojawiają się podczas wspólnego mieszkania… To bardzo istotne, abyś był ich świadomy.

Ona będzie potrzebowała miejsca….i to wcale nie małego

Znamienną cechą większości kobiet jest to, że przeważnie posiadają sporą garderobę, wiele przedmiotów codziennego użytku o ilości kosmetyków nie wspominając. Jeżeli myślałeś, że ta duża szafa w sypialni będzie po prostu Twoja bardzo się myliłeś. Ponieważ prawdopodobnie zostanie w znaczącym stopniu przejęte przez Twoją ukochaną. Tutaj istotną kwestią jest dogadanie się, gdzie są jej pułki, szafki i wieszaki. Wszystko po to, aby miała swoje miejsce i nie marudziła, gdy zauważy u Ciebie bałagan. Choć do kwestii porządku podczas wspólnego wicia gniazda jeszcze przejdziemy…

Musisz pogodzić się z tym, że w łazience pojawi się sporo damskich kosmetyków. Najlepiej byłoby, gdyby były chowane w specjalne przeznaczonych do tego kuferkach lub szafce. Niestety w ciągu tygodnia niejednokrotnie będziesz się na nie natykał pod prysznicem, w wannie czy podczas mycia zębów. To stanie się Twoją codziennością. Dlatego już na początku ustalcie, gdzie i w jaki sposób ona będzie przechowywała swoje kosmetyki. Taka rozmowa zaoszczędzi sporo kłopotów później.

Ona nie zawsze będzie piękna

Jeżeli dotąd spotykałeś się z swoją wybranką tylko na umówione spotkania to po wspólnym zamieszkaniu może Cię ona zaskoczyć swoim naturalnym wyglądem. Nierzadko zdarza się, że Panowie widują swoje kobiety w pełnym makijażu i totalnie nie są przyzwyczajeni to widoku twarzy bez podkładu, bronzera, różu itp. kosmetyków. Mieszkając z drugą połówką nie raz i nie dwa zobaczysz ją z mokrymi włosami, bez tony pudru, zdarzyć się kogą również nieogolone nogi… Jednym słowem przygotuj się na prawdziwe oblicze swojej ukochanej! ? I oczywiście nie daj po sobie poznać, że cokolwiek tutaj się Tobie nie podoba. Chyba, że chcesz znowu być singlem, wtedy droga wolna! ?

Ona będzie wymagała porządku

Jesteś bałaganiarzem? A może porządek za Ciebie dotąd robiła mama? To absolutny koniec chaosu. Kobiety nie lubią bałaganu, nieumytych naczyń, brudnych skarpetek na podłodze w sypialni. Lepiej naucz się dbać  o porządek inaczej ona szybko wprowadzi rygor. Poza tym przyznasz, że w posprzątanym mieszkaniu znacznie lepiej się funkcjonuje? Dlatego warto ustalić kto, co i kiedy będzie sprzątał – w ten sposób unikniecie sprzeczek, będziecie się wspierać i wspólne mieszkanie okaże się jedną z najlepszych waszych decyzji.

Ona będzie przy Tobie cały czas

Nigdy wcześniej nie spędziłeś tyle czasu z ukochaną przy boku jak w momencie wspólnego zamieszkania. Jeżeli byłeś przyzwyczajony do tego, że możesz od czasu do czasu pobyć sam teraz te chwile będą rzadsze. Zadbajcie o to, aby znaleźć złoty środek. Zarówno Ty jak i ona potrzebuje spotkań z innymi ludźmi. Przyjaciele, rodzina, hobby, praca to część waszego codziennego życia. Wspólne mieszkanie nie powinno tego nigdy zmieniać.

Czy jesteś na to gotów?

Zanim oszalejesz z radości na wiadomość o wspólnym mieszkaniu na zimno przeanalizuj, czy rzeczywiście jest to moment w jakim warto podejmować taką decyzje. Ustalmy, że jeżeli dobrze jej nie znasz nie powinieneś odbierać wspólnych kluczy. Podobnie, gdy nie jesteś pewien swoich uczuć, a relacja między wami dopiero się buduje. Wspólne mieszkanie to bardzo poważny krok. Daj sobie na niego odpowiedni dla Ciebie i niej czas. Tylko w ten sposób zadbasz o swoje szczęście i nie ściągniesz sobie na głowę sytuacji, w której nigdy nie chciałeś się znaleźć.