Jak dbać o koszule męskie - egomen

Elegancka koszula męska w nienagannym stanie to obowiązkowy element biurowego stroju. W wielu firmach taki dres code to wymóg, który należy codziennie spełniać. Niestety noszenie idealnie wyglądającej koszuli nie jest tak proste, jak wkładanie t-shirtu. O pielęgnacji męskich koszul nie bez powodu krążą legendy. Ich pranie, prasowanie i przechowywanie jest specyficzne i zdecydowanie różni się od pozostałych części garderoby. Koszula zwinięta w kłębek bez pomocy żelazka nie będzie nigdy dobrze wyglądała. Jeśli Ty również chodzisz do pracy w koszuli to koniecznie skorzystaj z naszych wskazówek.

Dbaj o czystość koszul

Żółte ślady potu na białym materiale to prawdziwa zmora. Pozostałości wtorkowego śniadania na koszuli męskiej zakładanej w środę do biura jest prawdziwą wpadką. Dlatego zawsze sprawdzaj ich czystość, zanim zaczniesz się ubierać. Warto zaopatrzyć się w zestaw kilku koszul, by nie chodzić codziennie w jednej. Posiadanie pojedynczego egzemplarza zdecydowanie utrudniłoby zachowanie należytej higieny i nienagannego wizerunku. Dlatego wraz z otrzymaniem nowej pracy, gdzie faktycznie wymagany jest oficjalny strój udaj się na małe zakupy.

Zanim zdecydujesz się na pranie koszuli zapoznaj się z informacjami, które na metce umieścił jej producent. Koszula to nie para skarpetek, które można od tak po prostu wrzucić do pralki. Najczęściej wymaga ustawienia odpowiedniej temperatury. Przeważnie jest to od 30 do 40 stopni, ale każdy materiał wymaga zupełnie innych ustawień. Warto też uważać z detergentami. Szczególnie przy jasnych koszulach łatwo je uszkodzić stosując płyn do płukania, który może pozostawiać plamy. Co więcej, niektóre typy koszul w ogóle nie nadają się do prania w pralce i należy prać je ręcznie. Dlatego uważnie czytaj informacje na metce jeszcze podczas zakupów.

Schludna wyprasowana koszula to must have

Samo wypranie i wysuszenie koszuli męskiej to dopiero początek. Kolejnym etapem jest prasowanie! Należy je rozpocząć jeszcze wtedy, gdy materiał koszuli pozostaje lekko wilgotny. To zdecydowanie ułatwia uzyskanie perfekcyjnych efektów prasowania. Twoim zadaniem jest usunąć wszystkie wygniecenia! Jeżeli nigdy wcześniej nie prasowałeś to możesz się tego szybko nauczyć. Wystarczy obejrzeć kilka filmów instruktarzowych na YouTube. Tej czynności wcale nie musi wykonywać Twoja kobieta, ani mama. Poradzisz sobie sam w końcu jesteś już dużym chłopcem 😊

Przed przystąpieniem do prasowania rozstaw deskę i rozgrzej żelazko do temperatury, która będzie wskazana na metce koszuli. Sprawdź też, czy powierzchnia żelazka jest czysta. Niejedna koszula została spisana na straty przez zabrudzone żelazko…

Układanie koszul łatwiejsze niż myślisz!

Idealnie wyprasowaną koszule najlepiej pozostawić zawieszoną swobodnie na wieszaku. Możesz ją w ten sposób schować do szafy. To uchroni ją od powstania zagnieceń, a Ty nie będziesz musiał ponownie jej prasować. Popularnym sposobem przechowywaniem koszul męskich jest również ich składanie w kostkę. Należy wykonać je bardzo ostrożnie. Składając koszulę zwracaj uwagę na jej szwy i naturalne zagniecenia. Dzięki temu złożysz ją idealnie i w każdej chwili będziesz mógł po nią sięgnąć.